Atlant

WEBSITE   WHITPAPER SLACK   TELEGRAM  TWITTER   FACEBOOK   BITCOINTALK  ICO

Gayrimenkule güvenli ve maliyetsiz yatırım yapmak kolaylaşıyor, hisseli mülk sahibi olmak, anında hisseyi bozdurmak mümkün oluyor.

Token Satış Etkinliği açılışı: 12 Temmuz 2017 TSİ 18:00
Token Satış Etkinliği kapanışı: 26 Temmuz 2017 TSİ 18:00

Atlant, blok zinciri teknolojisi üzerine yeni nesil bir gayrimenkul platformu kurmay amaçlamaktadır. Gayrimenkulün dünya üzerindeki en büyük varlık birimi olması ve buna rağmen çok in efektif kullanılması projenin başlama amaçlarından. Atlant daha şeffaf ve akışkan şekilde gayrimenkule yatırım yapmayı vaat ediyor. Atlant başlatacağı Property Token Offering (PTO) (Mülkiyet Token’ı Satışı) sistemi ile mülklerin belli parsellerinin saatin alınabilmesini ve Ethereum akıllı kontratları üzerinden borsalarda satılabilmesini, hemen likite dönülebilmesini sağlamak istiyor. Sistemin getireceği avantajlar arasında ülkeler arası işlemler yapılabilmesi, vergilerden kurtulabilmesi ve aracıların ortadan kaldırılması öne çekiyor. Yasal kurumların denklemden çıkması hem isleyişi hızlandıracak hem de masrafları minimuma indirecek. Hepsinin yanında merkezsiz olarak tutulan mülkiyet verileri pay sahibi olduğunuz mülk nerede olursa olsun o mülkün verilerinden emin olmanızı sağlayacak.

Şu an için mevcut merkezi kurulmalar olan booking.com, airbnb.com, expedia.com ve diğerlerinin en büyük problemleri olan yanlış yorumlar, abartılmış derecelendirmeler sorunları ortadan kalkmış olacak. İşlemlerin hepsi p2p gerçekleşeceği için sistem ile beraber aracılar ortadan tamimiyle çıkacak. Mevcut kurumların da bu avantajlardan faydalanmak için merkezsiz blok zinciri kullanan sistemlere geçiş yapması da öngörülebilecek bir konu. Diğer yandan bu kurumlardaki yüksek komisyon oranlarından yakınan oteller, karalamacılar ve işletmeler kurumları bu sistemleri kullanma konusunda zorlayacaktır. Atlant whitepaper`inda da belirtildiği gibi, Goldman Sachs`in tahminine göre merkezsiz mülkiyet kayıtlarının tutulmasından sağlanacak fayda 4 bin doların üzerinde. Blockchain teknolojisi gelişmeye devam ederken, Atlant kendi alanında oncu bir token olmayı hedefliyor.

Bu güne kadar dünyanın en büyük varlık sinici olan gayrimenkulü daha yönetilebilir ve likidite yapmak için çok girişim oldu. Buna rağmen bu varlığı satın almaya çalışan kişiler hala şeffaf olmayan işlem ücretlerinden, kurumlar arasında birbiriyle eşleşmeyen gayrimenkul bilgilerinden ve daha birçok konudan şikâyet ediyor. Blok zincirin hepsinin kayıtlarını aynı tutacak olması hem bilgilerin hem de ücretlerin şeffaf olmasını sağlayacak. Dünya üzerindeki gayrimenkullerin çoğunlukla tek kişi tarafından sahip olunduğu ve geri kalanlarının da bir grup insan ve ya kuruluş tarafından sahip olunduğu bir gerçek. İnsanların birbirini tanımadan bir gayrimenkulün belli oranına Atlant tokenlar sayesinde sahip olabilecek olması, bu varlık sınıfını hem daha likidite hem de daha yönetilebilir kılacak girişimlerden biri. Yükselen gayrimenkul fiyatları insanların gelirleriyle ve ya geri kalan birikimleriyle gayrimenkul sahibi olmaları sansını düşürdü. Atlant sağlayacağı paylaşımlı yapı sayesinde bu durumun önüne geçebilmeyi ve pazarın seklini değiştirecek bir oyuncu olmayı hedefliyor.

Yol Haritası

Atlant Yol Haritası

 Atlant Takımı

•   Julian Svirsky (Kurucu ve CEO) seri bir girişimci ve 14 yıllık finans sektörü tecrübeli. Bunun 7 yivlini analist ve tıradır, 5 yivlini yatırım bankasında yatırım araçlarının yapılandırması ve satısında geçirmiştir. Birçok yeni kurulan şirkete yatırımcı olmaktadır.

•   Neil Mohinani, (Kurucu ve CFO) Hong Kong, Shenzden ve Sanghai`da expert arbitrajcidir. Yatırım bankalarında 20 yıldan fazla tecrübesi bulunmaktadır.

•   Denis Donin, (Kurucu ve CTO) 5 yıldan fazla Blockchain ve kripto para geliştirme tecrübesi, Blockchain teknolojileri üzerinde danışmanlık tecrübesi, akıllı kontratlar sistemleri tecrübesi bulunmaktadır. SpaceBTC.com`un eski CTO`su, BTC-UP.com`un teknik danışmanı ve MarginCall yazılım teknoloji lideridir. C++, C#, Python, Javascript ve Solidity üzerinde tecrübelidir.

Token Ön Satış Detayları

Atlant Token Satış Platformuna buradan ulaşabilirsiniz: https://atlant.io/#modal-choice-of-payment

•Atlant token fiyatı: 505 ATL / 1 ETH

Bitcointalk Profilimiz: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1021424

Siz de bu dünya ile ilgili en güncel bilgileri edinmek için Twitter adresimizden bizi takipte kalın ve kanalımıza abone olun.

Tesekkurler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir