Caviar

Caviar Nedir?

Caviar, yatırımcılara algoritmik bir modelle yönetilen çeşitli gayrimenkul ve kripto para birimleri sepetine erişim olanağı tanıyan Caviar, kripto-varlık ile emlak piyasası arasında fonları paylaştırarak çift pazar yaklaşımı ve tek bir token kullanarak yatırımcılara gelir ve büyüme sağlamayı hedeflemektedir.

WEBSITE   WHITEPAPER   TWITTER   KAKAO FACEBOOK   TELEGRAM REDDIT BITCOINTALK

Caviar yeni bir firma ​​değil: şirket, 2013 yılından beri faaliyet gösteren bir gayrimenkul yatırım fonu olan Caviar Capital LP’nin devamı niteliğindedir. Aynı zamanda Caviar, hali hazırda en az iki gayrimenkul yatırım projesini finanse etmek için kullanılmıştır (her iki mülk adresi Caviar.io resmi web sitesinde listelenmekte).

caviar görsel

Caviar için token satışı, 28 Kasım’da bir ön satışla başladı ve onu 12 Aralık tarihinde başlayan genel bir ICO izlemekte. Token sahipleri, şirket tarafından toplanan üç aylık kazançlardan % 75 pay almaya hak kazanırlar ve ortalama getiri yakalarken, yatırımdaki oynaklığı azaltmayı amaçlayan çift amaçlı bir kripto ve gayrimenkul yatırım fonu ve kredi portföyü platformudur. Caviar, Birleşik Devletler’deki gayrimenkullerin desteğiyle kısa sürede gelir getiren kripto varlıklarına yapılan yatırımları ve gelir getirici kısa vadeli kredileri birleştirerek bu hedeflere ulaşmayı hedefliyor.

Caviar Özellikleri ve Faydaları

Caviar, aşağıdaki özelliklerin ve avantajların tümünü vadetmekte:

Çift Amaç: Caviar, ortalama getiri yakalarken, riske duyarlı portföy üretmek ve yatırımdaki oynaklığı azaltmayı amaçlayan çift amaçlı bir kripto ve gayrimenkul yatırım fonu ve kredi portföyü platformudur. Gelir getirici gayrimenkul kredileri kullanarak kripto para birimleri ve kripto varlıklarını çeşitlendirir. Caviar, Birleşik Devletler’deki gayrimenkullerin desteğiyle kısa sürede gelir getiren kripto varlıklarına yapılan yatırımları ve gelir getirici kısa vadeli kredileri birleştirerek bu hedeflere ulaşacaktır. Ayrıca gayrimenkul veya dijital para birimlerinden birisine yatırım yapmak yerine her ikisine de yatırım yapabilirsiniz.

Durağan Varlıklar Tarafından Desteklenen Düşüşe Yönelik Koruma: Caviar, emlak veya kripto para marketlerinde bir ayı piyasası söz konusu olduğunda, kârlılığı maksimuma çıkarmak adına yatırımlar arası geçiş yapabilir.

Kâr Paylaşımı: Token sahipleri, akıllı sözleşme yoluyla üç aylık kârların % 75’ini alırlar.

Daha Güçlü Tahmin Edici Güç: Caviar, kripto varlıkları ve kripto paraların fiyat tahminleri gerçek veri bilimi tarafından desteklenen tescilli bir akıllı öngörme modeli kullanır.

Şeffaf: Tüm işlemler ve yatırımlar kaydedilir ve blokzincirde görünür olur.

Güçlü Tarihsel Performans: Caviar, kripto varlıklarına ve diğer varlıklara yıllarca başarılı yatırım yapmanın yanında, bir emlak fonunu başarıyla yöneten 5 yıllık tecrübeye sahiptir. Ekip ayrıca, kripto ve akademik deneyimle birlikte, birden fazla milyon artı yatırım çıkışlarıa sahip olduklarını iddia ediyor.  

Minimum Yatırım İmkanı: Satış aşamasında girmek için minimum tutar şartı bulunmuyor.

Token Değer Artışı: Kârların% 20’si fona yeniden yatırılır.

Garantili Likidite: Sermaye, likidite sağlamak için geri satın almak ve belirteçleri yakalamak için üç ayda bir kenara ayrılacaktır.

Topluluk: Eş, mentor, geliştirici ve hizmet sağlayıcılardan oluşan bir emlak topluluğuna katılarak ödüller kazanabilirsiniz.

Crowdfunding Platform: Emlak geliştiricileri projeleri için para toplayabilirken, token sahipleri ek kâr elde edebilir.

CAView: Caviar, Açık ve şeffaf portföy denetimi yapmak ve dürüst ve anonim kar paylaşımı ve dağıtımını garanti etmek için kişiye özel araç sunar.

Caviar Nasıl Çalışır?

Caviar’ın platformu, blokzincir teknolojisine dayanıyor ve bu blokzincir, token sahipleri ve emlak geliştiricileri arasında aracılık hizmeti yapmaktadır. Gayrimenkul sahipleri platform aracılığıyla para toplayabilirken, mülk sahipleri getiri kazanmak için platforma para yatırabilirler.

Sistem, “kısa ve uzun vadeli projeksiyon zaman çizelgelerinde fiyat tahminleri için makine öğrenme yaklaşımına dayalı yenilikçi bir yapay zeka tahmini şema modeli” olarak tanımlanan Caviar Akıllı Tahmin Modeli (IPM) adlı bir nesneye dayanıyor. Bu, daha güçlü öngörü gücü ve daha etkin varlık dağıtımı sağlar. IPM, kripto para birimi ekosisteminin ve sinyallerinin analizi ile birlikte, tarihsel verilerin ve zamanla değişmeyen niteliksel / niceliksel metriklerin bir karışımını kullanır.

Caviar web sitesinde, Middletown, CT ve Stamford, CT’deki evler de dahil olmak üzere, yakın zamanda platform tarafından finanse edilen iki spesifik projenin listesi verilmektedir. Görünen o ki, gayrimenkul geliştiricileri para toplamak için Caviar platformunu kullandı, sonra toplanan paraları bu mülkleri geliştirmek için harcadılar.

Zihinsel huzuruna değer veren bir yatırımcı iseniz Caviar tüm yatırımcılar için likiditeyi garanti ediyor. Şirket, borsalarda tokenleri yeniden satın almak için kârlarının % 5’ini bir havuzda toplacaklar. Bu, yatırımcılar için garantili likidite sağlamaya yardımcı olacaktır. Caviar, aynı zamanda kripto para birimi yatırımları, dijital varlıklar ve ICO’ları çevreleyen en büyük endişe verici etkenlerden biri güvenlik hususunu çok ciddiye alır ve en iyi güvenlik uygulamalarının platform ve yatırımların alt yapısını korumak için kullanılmasını sağlar.

caviar görsel

Caviar Token Satışı

Caviar, token satışından şirket için 25 milyon dolar yükseltmeyi hedefliyor. Yatırım için kullanılan tokenlar, Ethereum blokzincirinde inşa edilen ERC20 tokenlerı olmakla beraber token başına 0,10 USD ile fiyatlandırılır.

Caviar net üç aylık kazançlarının % 75’i akıllı bir sözleşme ile ETH şeklinde token sahiplerine dağıtılacaktır. Buna ek olarak, net üç aylık kârların % 20’si token değer artışı fonuna yeniden yatırım yapılacak ve net üç aylık kârların % 5’ini Caviar tokenlerini satın almak ve satmak için kullanılacaktır.

Caviar şirketinin arkasında kim var?

Caviar, birkaç milyon dolarlık çıkışlarla seri girişimci olan Kirill Bensonoff’un önderliğinde olan bir şirket. Ekibin diğer kilit üyeleri arasında Guy Neumann (gayrimenkul girişimcisi) ve Alex Shvayetsky (kripto traderı ve yatırımcı / girişimci) yer alıyor.

Caviar, 2013 yılında başlatılan bir gayrimenkul fonu olan Caviar Capital LP adlı bir şirketten ortaya çıktı ve öncülü olan bu fonun varisi oldu. Caviar Capital LP, 4 yıllık çalışmanın ötesinde, Kuzeydoğu Amerika Birleşik Devletleri’ndeki gayrimenkul geliştirme projelerine % 0 sabit oran ve 0 geç ödemeyle finansman sağladı. Bu fon aynı zamanda S & P 500 Gayrimenkul ve S & P 500 Bond endekslerinden % 300 daha iyi performans gösterdi.

Sonuç olarak Caviar, kullanıcıların portföylerini hem kripto varlıklara hem de gayrimenkullere çeşitlendirmelerine olanak tanıyan, tokenize edilmiş bir emlak fonu. Caviar, yatırımcılarına Amerika’nın emlak piyasasında işlem yapma imkânı sağlarken, yatırımcıların potansiyel krizlere karşı ROI’larını (yatırım getirilerini) en üst düzeye çıkarmalarına olanak tanıyor.

Web sitesi: https://www.caviar.io/

Yol Haritası

Yol Haritası

Takım

CAV Satış Detayları

Satış Detayları

Satışlardan Toplanması Beklenen Miktar: $25 Milyon

Token Tipi: ERC20, Ethereum Tabanlı Blokzincir

Maksimum Token Arzı: 375,000,000

Token Adet Fiyatı: $0.10

ICO Süreç Başlangıcı: 12 Aralık 2017 TSİ 18:00

ICO Süreç Bitişi: 31 Ocak 2018 TSİ 07:59

Bounty Kampanyası

Total hacmin %3’ü Bounty Pazarlama bütçesi için ayrılmış olup aşağıdaki şekilde dağıtılacaktır:

Sosyal Medya %30

Blog %20

Çeviri %20

İmza %20

Telegram %20

Diğerleri %8

Bitcointalk Profilimiz: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1021424

Eth Cüzdan Adresimiz: 0x26078811656d6b8c0a0037ae5151caf6bca16425

Siz de bu dünya ile ilgili en güncel bilgileri edinmek için Twitter adresimizden bizi takipte kalın ve kanalımıza abone olun.

Sevgiler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir