DENT

Dent ile Mobil Verinin Dünyada Kullanımı Artıyor

Dünya değişiyor, engeller düşüyor, Ethereum Blockchain ve Smart Kontratların Kullanımı artıyor

Artık Blok zinciri ile aracılar ortadan kalkıyor, çok sayıda endüstride maliyetlerin düşmesine imkan sağlıyor. Peki bir sonraki sektör nedir Telekominikasyon. Siz de yurtdışında wireless şifresi arayanlar, videolarınızı yüklemek için otele ulaşmayı bekleyenlerden misiniz? O zaman Dent Coin tam da bu ihtiyacınızı karşılıyor.

Telekom sektöründeki karmaşıklığı azaltacak ve maliyetleri düşürecek DentCoin’in ana hedefleri:

  • Mobil veri paketlerini başkasına satmak, satın almak ve hediye etmek için şeffaf bir pazar,
  • Mobil verinin başka değerli şeyler ile değişimi,
  • Mobil veri erişimi, sıcak su ve elektrik kadar önemli bir insan ihtiyacı haline gelmektedir.

Bununla birlikte, GSMA’ya göre, 2016’da dünya nüfusunun yarısından azı hala mobil veri kullanıyor. Veri kullanımı coğrafyalara göre büyük farklılıklar göstermekte ve farklı coğrafyalarda halen mobil veri kullanıcı çok az. Bu durum şebeke kullanılabilirliği ve uygun fiyatlı mobil telefonların pahalı olmasının yanı sıra, mobil verinin fiyatlarının da heln yüksek olarak algılanmasıdır. Halen 1 USD / GB’nin altında işlem yapılmamakta ve bazı operatörler 10 ABD Doları / GB’nin seviyesinden kullanıcılarına mobil veri satmaya çalışmaktadır. Sınırlı kontratlar, yurtdışı kullanımındaki mevcut sözleşmelerin ve paketlerin kullanılamaması size bir yurtdışı gezinizde uçak fiyatı seviyesinde bir maliyete sebep olabilmektedir.

Tüm bunlar sonunda telekom operatörleri milyarlarca dolar kar elde etmektedir.

DENT’in Mobil Operatör İşinde Üç Maliyet Kaleminde Düzenleme ve Azalma öngörmektedir: Bu faktörler:

1. Mobil Verilerin Kurtuluşu. DENT, kullanıcıların mobil verilerini herhangi bir kullanıcıdan herhangi bir kullanıcıya özgürce satın alabilecekleri, satabilecekleri ve bağışlayabilecekleri bir “Veri Paylaşımı Marketi’ne” ne olanak tanıyor. DENT Exchange, mobil verilerin ticareti için pazar olarak görev yapmaktadır. DENT Token, Telekomünikasyon ve kullanıcı topluluğu arasında Mobil Veri için tüm dünya çapında geçerli olmayı hedefliyor.

2. Uluslararası Dolaşımın (Roaming) bozulması. DENT, telekomünikasyon arasındaki pahalı dolaşım ücretlerinin ve veri kullanımı gibi maliyetlerin ortadan kaldırılmasını kolaylaştırır. Örneğin, mobil verinin  artması ile birlikte kullanıcılar artık , yabancı numaraları ve ev telefonlarındaki konuşmalar yerine mobil veri ile işlem yapabilecekler.

3. Mobil veri alımının kolaylaştırılması. DENT, tüketiciler ve IOT cihazları için otomatik veri paketleri satın alma olanağı sağlar. Kullanıcı, bölgedeki en uygun operatöre her zaman, çok fazla veya çok az veri satın alma endişesi duymadan en iyi fiyatı elde eder.

Operatörler, kendi platformlarını paketlere ihtiyaç duymadan global bir müşteri tabanına hizmet etmek için DENT platformuyla kolayca bağlantı kurabilirler.

DENT, kullanılmayan aylık 4.8 Milyar ABD Doları’nı kullanıma dönüştürmeyi hedefliyor, siz de paketlerinizdeki kullanmadığınız GB’leri satmak istemez misiniz?

Yakın zamandaki CISCO çalışmasına göre, dünya çapındaki mobil veri, Aralık ayında 2016’da ayda% 63 artışla 7,2 milyar Gigabyte’ya yükseldi. Parks Associates tarafından yapılan bir araştırmaya göre, mobil operatör veri gelirleri 2015 yılında 386 milyar ABD Doları seviyesinde, Aylık 32 milyar dolar seviyesindedir. Kullanıcıların yalnızca verilerini % 15’inin geçerlilik süresi dolmadan kullanılmayacağını varsayarak, kullanıcılar bir şekilde 4,8 milyar dolar parayı ödemesine rağmen kaybetti. Daha şeffaf ve bağlı bir pazarda, mobil veri kullanımını sağlamak için bu değer artık pazarlanabilir olacaktır.

Kullanıcılar, DENT Coinler ile neler yapabilirsiniz?

• DENT Exchange kullanıma hazır olduğunda, kullanıcılar uluslararası pazarda veri satın almak ve satmak için DENT Token’lerini kullanabilecektir.

• İlk aşamada, kullanıcılar, veri biriktirme özgürlüğünü ve telekomünikasyon verileriyle iş yapma şeklindeki değişiklikleri talep etmek için diğer mobil kullanıcılarla birlikte kollektif enerjiyi kullanmak üzere DENT topluluğuna katılmak için DENT Coinleri almak istemektedirler.

Gelişmekte olan pazarlar için DENT – “Afrika için Gigabyte”

DENT, kullanılmayan mobil verilere ihtiyacı olanlara bağışlamanıza da yardım etmeyi hedeflemekte.

DENT, mobil verilere erişerek gelişmekte olan dünyaya yardım etmek istiyor. Veri paketleri, kullanıcılar tarafından değişim yoluyla bağışlanabilir. Kırsal ve gelişmemiş alanlarda bilgiye erişimi sağlayan operatörler ile stratejik ortaklıklar arayacağız.

Birleşmiş Milletlerin ‘Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi 9’ da BM, kapsamlı altyapı inşa etmeyi, kapsayıcı ve sürdürülebilir sanayileşmeyi teşvik etmeyi ve yeniliği teşvik etmeyi çağırıyor.

Mobil veri, özellikle bu hedeflerde önemli bir bileşen olarak belirtilmektedir:

“Altyapı ve ekonomik kalkınma bilgi ve iletişim teknolojisine de güveniyor. Mobil hücresel hizmetler dünyaya hızla yayılmış olup, daha önce birbirine bağlı olmayan alanlardaki kişilerin küresel bilgi topluluğuna katılmalarına izin vermiştir. 2015 yılına gelindiğinde, mobil genişbant şebekeleri kapsamındaki bölgede yaşayan nüfusun oranı yüzde 69’dur. Kırsal alanlarda bu oran sadece yüzde 29’dur.

Dent’I sevdiniz mi o zaman ICO’suna katılmaya ne dersiniz?

www.dentcoin.com

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir