Indahash

Indahash Influencer’ları hedefliyor! Siz de televizyon reklamlarından veya internet sitelerinden çok bir arkadaşınızın veya tanıdığınızın sözüne mi güvenmektesiniz? Herhangi bir ürün alırken sizi en çok etkileyen faktörler nedir?

Bu soruların cevaplarını düşünürken özellikle son yıllarda trend haline gelmiş influencer (etkileyici insan) sözcüğünü duymuş muydunuz? Influencer’lar ile büyük markaların özellikle sosyal medya üzerinden viral Pazarlama ve etki yaratma yöntemi ile çalışıldığını ve sizlere aslında Instagram, snapchat vb. gibi sosyal medya platformlarında reklam yapıldığını düşünmüş müydünüz. İşte Indahash çalışan bir uygulaması ile şu anda 7 ülkede ofisi ve 300.000 üzerinden etki sahibi kişi ile bu sektörün devlerinden, şu anki düşünceleri ise etki sağlayanlar, markalar ve sizler arasındaki bu ekosistemi tokenize etmek.

Hadi bu hedefe yönelik yol haritalarını, projelerini ve ekibi inceleyelim, bu sektörün büyüklüğüne göz atalım. Tabi ki çok daha detaylı açıklamaları indahash projesinin web sitesinde https://indahash.com/ico ve projelerini açıkladıkları whitepaper’da  https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/idh-files/ico-landing/indahash_whitepaper_ico.pdf bulabilirsiniz. Biz burada sadece genel bilgi vererek proje hakkında size ön bilgi vermeye çalışacağız.

Indahash dünyanın çok sayıda ülkesinde ödül almış bir uygulama olmakla birlikte, toplam 130 çalışanı ve 300000 den fazla üyesi ile birlikte sektörün önemli oyuncularındandır. Indahash, ön satış anında 4400’ün üzerinden yatırımcıya ulaşmış ve tüm planlanan tokenları satmıştır.

Indahash model olacak Indacoin adındaki token ile markalar, kullanıcılar ve influencerlar arasında bir köprü kurmayı hedeflemiş, oyun yöntemleri ile, toplamda şu anda 1100 civarında Hizmet verdiği markayı kripto para teknolojisine çekmeyi hedeflemektedir.

Indahash özellikle Ağustos 2017’de Dentsu firması ile birleşmesi ve Japonya’da piyasaya girmesi sonrasında yeni alanlara yönelmeyi seçmiş ve kripto para dünyasına girmiştir. Indahash projesi 2016 – 2017 büyüme oranları karşılaştırıldığında %295 büyüme gerçekleştirmiş bir proje olarak rüştünü ispat etmiştir. Etkileyici insan sayısındaki büyüme ise %352 oranındadır.

Uygulamanın Influencerların kayıt olması ve kendilerine gelen kampanya önerilerine kayıt olup, bir teklif ile fotoğraf veya medyalarını yüklemesi ile gerçekleşmektedir. Burada özellikle kişilerin yüklediği medyalar onaydan sonra milyonlarca takipçi ile buluşmaktadır.

Uygulama ile takipçi sayısı (COST per Mille), etkileşim sayısı (Cost by Engagement (CPE)), izlenme sayısı (Cost Per View) ve içerik sayısı modellerinden herhangi birinde ödeme alınabilmektedir. Uygulamanın ajanslar ile ciddi işbirlikleri bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra uygulamanın Amerika pazarında ciddi bir medya desteği de bulunmaktadır.

Araştırmalara göre her 1 $ lık bu Pazarlama modeline yapılan harcamalarda 7.85 $’lık bir geri dönüş söz konusudur.

Biraz da ICO (Initial Coin Offering) hakkında bilgi vermek gerekirse, uygulama 3 haftalık bir ICO çalışması planlamaktadır. Toplam 400 milyon coini satmayı düşünen yapı sadece Ethereum toplayarak bu çalışmayı planlamaktadır. Uygulama bonus yapısı ile erken yatırım kararı alanlar için önemli fırsatlar sunmaktadır.

Son bölümü de yatırım kararı açan kişiler için düşündük. Özellikle Ethereum gönderirken:

  • Sadece kendinize ait olan bir Ethereum cüzdanından (Parity, Metamask, MyEtherWallet, Mist ve Ledger) ile para gönderimi yapmanızı
  • Gas seviyesini 250.000 olarak ayarlamanızı
  • Ethereum’ları Poloniex ve Bittrex gibi borsalardan kesinlikle göndermemenizi
  • Ön Satış öncesinde herhangi bir Ethereum gönderimi yapmamanızı

Hatırlatmak isteriz.

Indahash Takımı

132 çalışanının 15 tanesi bu projede aktif olarak yer alan Indahask takımı tek tek incelendiğinde Teknoloji ve reklam alanlarında çok güçlü CV’lere sahip kişilerden oluşmaktadır. Bu projenin gücünü artırmakta ve beklentiyi büyütmektedir. Bununla beraber son dönemde yayımlanan ICO raporlarında ICO Bench, CrushCrypto, ICO Rating ve CryptoCoins uygulamalarında iyi notlar almıştır.

Yol Haritası

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir