«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. 21 Milyon BTC’nin 19 Milyonu Çıkarıldı! İşte Güncel BTC Madencilik Verileri

21 Milyon BTC’nin 19 Milyonu Çıkarıldı! İşte Güncel BTC Madencilik Verileri

537ca310_8abb_4d0a_ba5c_1d9db7179d42

19 milyonuncu Bitcoin (BTC), dün yani Cuma günü çıkarıldı. Şu anda dolaşımda olan BTC sayısı teorik olarak 19 milyona ulaştı, geriye kalan 2 milyon BTC ise 2140 yılına kadar çıkarılması hesaplanıyor.

SBI Crypto tarafından çıkarılan 730002 numaralı blokta, 19 milyonuncu Bitcoin dolaşımdaydı. SBI Crypto, işlem ücretleri ve blok ödülleri sorunu için yaklaşık 293.000 dolar olan 6.32 BTC çıkardı. Bitcoin topluluğu, bu önemli seviyeyi hızlı bir şekilde kutladı.

Kryptovault’dan Kjetil Hove Pettersen, “Maden için sadece iki milyon Bitcoin’imiz var – toplamın %10’undan az – kaldı” yorumunu paylaştı ve devamında şu sözleri kaydetti:

“Bu ilk bakışta küçük bir rakam gibi görünebilir ancak en iyi madencilik günlerinin hala önümüzde olduğuna inanıyorum.”

Bert de Groot ise bugün çıkarılan 19 milyonuncu Bitcoin’in tarihi bir ana işaret ettiği yorumunu paylaşarak. Eğer imkanımız olsaydı, şükranlarımızı iletmek için Satoshi Nakamoto‘ya bir çiçek göndermek isterdik dedi.

Bitcoin Takeover’ın kurucusu Vlad Costea: “önümüzdeki 118 yılda çıkarılacak sadece 2 milyon BTC kaldı!” Bitcoin’in başlangıcından bu yana geçen 13 yılda madenciler 19 milyon Bitcoin’i ortaya çıkardı; Son Bitcoin’in 2140 yılında çıkarılması bekleniyor paylaşımı yaptı.

18.500.000 milyonuncu Bitcoin, mevcut çıkarma oranı blok başına 6.25 Bitcoin olduğu için Eylül 2020’de çıkarıldı. Çıkarma oranının yarıya indirildiği bir sonraki yarılanma, 2024 yılında planlanıyor.

Bitcoin topluluğu için, 19 milyonuncu Bitcoin madenciliği, Bitcoin’in kıtlığını vurgulayan önemli bir seviye. İnsan Hakları Vakfı baş strateji sorumlusu Alex Gladstein’a göre, dünyanın Bitcoin’i benimseme yolunda ne kadar erken olduğu göz önüne alındığında, kıtlık daha da belirgin oluyor:

“Şimdiye kadar El Salvador, Bitcoin’i yasal olarak kabul eden ve şu anda para toplamak için Bitcoin destekli “Volkan Tahvilleri” veren tek ülke devleti olmayı sürdürüyor. Bununla birlikte, Brezilya da dahil olmak üzere diğer bazı ülkeler, 2021’de Bitcoin’in benimsenmesi için umut verici işaretler verdi” yorumunu paylaştı.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *