«
  1. Anasayfa
  2. Kripto
  3. 320 Milyon Dolar Değerinde Kripto Para Çalındı..

320 Milyon Dolar Değerinde Kripto Para Çalındı..

100-milyon-dolar-calinti-bitcoin-harekete-gecti-btc

Son dönemlerde, siber korsanların kripto piyasasına yönelik saldırısında büyük bir hareket yaşandı. Geçtiğimiz aylarda, içerisinde milyonlarca dolar değerinde kripto para barındıran hackerların eline geçmişti.

Kısa bir süre önce yine kripto para soygunu gerçekleşti. Kripto para platformu olan  Wormhole hacklendi ve 320 milyon değerinde wETH (Wrapped Ether) çalındı.

Şimdiye kadar olan en büyük Kripto Para soygunlarından biri.. 320 milyon dolar değerinde kripto para çalındı.

En büyük Kripto Para platformlarından biri olan Wormhole, hackerların akıllı kontratta bulunan bir güvenlik açığından yararlandığını ve soygunun bu şekilde gerçekleştirildiği belirtildi.

Akıllı kontratta, siber suçlular tarafından tespit edilen güvenlik açığı, büyük paralar kaybettirmeye devam ediyor. Bu güvenlik açığı nedeniyle milyonlarca dolar kripto para çalındı.

Çalınan kripto para değerleri ise şu şekilde;

  • Multichain (3 milyon doların üzerinde)
  • Badger Defi (120 milyon dolar)
  • MonoX (30 milyon dolar)
  • BitMart (150 milyon dolarlık ETH çalındı)

320 milyon dolar değerinde olan Kripto Paranın çalınmasıyla, Wormhole, Telegram grubu ve Twitter’da söz konusu olan güvenlik açığının tespit edilip, gerekli müdahalenin gerçekleştiğini ve önlemlerin alınacağını vurguladı.

Açıklamalara göre, Wormhole yöneticileri, hacker ya da hackerlara da çalınan Ethereum’un iadesi için 10 milyon dolar teklif etti. Fakat siber suçluların bu teklife cevap verip vermediği konusunda net bir bilgi yok.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Sercan Bilik Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *