«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. “ABD, Dünyanın Bitcoin Madenciliği Merkezi Haline Geldi!”

“ABD, Dünyanın Bitcoin Madenciliği Merkezi Haline Geldi!”

ABD’de Bitcoin ve Kripto Paraları İlgilendiren Toplantı Tarihi Belli Oldu

Çin, 2021 yılının Haziran ayında Bitcoin ve diğer kripto paraların madenciliğinin yasaklandığını ve Eylül ayında da kripto paraları tamamen illegal olarak tanıdığını açıkladığında oldukça ses getirmişti.

Çin’den gelen bu yasak sonrası büyük Bitcoin madencilerinin operasyonlarına nerede devam edecekleri merak konusu olmuştu.

Bilindiği üzere Çin, yasaklardan önce bir BTC madenciliği merkezi görevi görüyordu.

“Çin’in Yasaklarıyla Oluşan Boşluk ABD’nin Bitcoin Madenciliği Hamleleriyle Doldu”

GEM Mining CEO’su John Warren, Çin’in yasaklarının ardından oluşan boşluğun ABD tarafından tamamen doldurulduğuna inandığını söyledi:

“Geçtiğimiz dönemde Çin’in yasakları, Kazakistanlı madencilere uygulanan bazı kısıtlamalar ile beraber Kuzey Amerika’nın, özellikle de ABD’nin dünyanın Bitcoin madenciliği merkezi haline geldiğini görüyoruz. Bence bu durum ABD için de olumlu olarak görülmeli.”

Güney Carolina merkezli bir madencilik şirketi olan GEM Mining, 2021 yılında 600’ün üzerinde (25 milyon dolarlık) BTC’yi madencilik faaliyetleri sayesinde elde etmeyi başarmıştı.

ABD’nin güneyi, kripto para madenciliği operasyonları ve diğer kripto para ilişkili işler için giderek büyüyen bir merkez haline geliyor.

Bölgedeki vergi teşvikleri ve yenilenebilir enerji kaynakları ile birlikte Teksas ve Georgia gibi eyaletler, yurt dışında ülkelerinden kovulan madencilerin uğrak noktaları haline geldi.

Bölgenin politikacıları da madencilerin yarattığı iş olanakları ve vergi gelirlerinden dolayı oldukça hoşnutlar.

Kripto para madenciliği işlemlerinin yüksek enerjiye gereksinim duydukları biliniyor ancak Warren, şirketi GEM Mining’in 2026 yılı itibariyle tamamen karbon nötr hale gelme hedefi olduğunu söyledi.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *