«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Analistten Önemli Bitcoin Açıklaması: Nihayet Sona Erdi!

Analistten Önemli Bitcoin Açıklaması: Nihayet Sona Erdi!

bitcoincrash2

Zincir üstü analisti Will Clemente, Bitcoin (BTC)’nin piyasa yapısındaki bir değişikliğe işaret edebilecek yeni bir eğilim belirledi.

 Clemente, 1.000 BTC’den fazla tutan Bitcoin balinalarının aylarca süren satıştan sonra nihayet bakiyelerini artırmaya başladığını söylüyor. Analist, “Balinalar Eylül ayından beri dağıtım yapıyorlardı, ancak görünüşe göre bu hafta sonunda varlıklarını artırıyorlar. Önümüzdeki haftalarda devam edebilecek çok ilginç bir trend.” açıklamasını yaptı. Ayrıca Clemente, piyasadaki daha büyük oyuncuların Bitcoin’in işlem hacmine hakim olduğunu ve 2020’den bu yana bu eğilimin ivme kazandığının vurguladı. Analiste göre, büyük işlemler şu anda hacme hükmediyor. Bu, bir yıldan fazla bir süredir büyüyen bir trend. 2020’den beri büyük yatırımcılar ön plana çıkıyor ve transfer hacmindeki payları daha da büyüyor.

Analist, Coinbase’deki devasa yatırımcılarının Bitcoin fiyatını desteklediklerini söylüyor. Clemente’e göre, bu varlıkların BTC için güçlü makro destek görevi gören 30 bin dolar seviyesini korumada payı var. Uzman, ”Bitcoin 40 bin dolarlık desteğin altına düştükten sonra, şimdi ağır bir direnç seviyesi olarak 40 bin dolar ile karşı karşıya. 30 bin dolar destek seviyesi temel destek olarak ön planda görünüyor. Bitcoin 33 bin doların hemen altındaki yerel en düşük seviyelere ulaştığında, Coinbase’den oldukça yoğun bir alım geldi.” ifadelerini kullandı.

JPMorgan, Bitcoin tahminini güncelledi

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından biri olan JPMorgan, Bitcoin (BTC)’in uzun vadede ulaşacağı fiyat konusundaki fikrini büyük ölçüde değiştirdi. JPMorgan geçen yıl fiyat tahminini yaklaşık 150 bin dolar olarak tahmin ederken, piyasanın bu yıl içinde bulunduğu durum nedeniyle tahminlerini düşürdü. Daha önce hesaplanan sayının yaklaşık dörtte biri olan 38 bin dolarlık yeni fiyat tahmini, altın, Bitcoin ve piyasanın oynaklığı ile faktörler göz önüne alınarak hesaplandı. Bu konuda, JPMorgan bir notta şunları söyledi:

Bitcoin/altın volatilite oranının yıl sonunda 2 katına düşeceğine dair önceki tahminimiz gerçekçi görünmüyor. 4x civarında bir volatilite oranına dayanan Bitcoin için makul değerimiz 150 bin doların 1/4’ü yani 38 bin dolar olacaktır.

JPMorgan’ın incelediği bir diğer faktör, Bitcoin ve kripto piyasasının genel olarak yaşadığı volatilite oldu. Bankaya göre bu, kurumların spekülatif bir varlık olarak gördüğü BTC üzerine tahmin yapmalarını zorlaştırıyor. Kripto para fiyatlarındaki son düşüş, birkaç faktöre bağlandı ve bazıları, Federal Rezerv tarafından yapılan son duyuruların, S&P500 gibi diğer piyasalarla bir korelasyon sergileyen kripto piyasalarını etkileyeceğini düşündü. JPMorgan, son piyasa hareketlerinde herhangi bir kapitülasyon belirtisi bulamadığından, piyasanın daha da düşebileceğine inanıyor.
Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *