«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Arap Para Fonu Grubu, Ripple’ı SWIFT’e Alternatif Gösterdi

Arap Para Fonu Grubu, Ripple’ı SWIFT’e Alternatif Gösterdi

coins-3789233_1920-1

Arap Para Fonu‘ndan bir danışma grubu, Arap merkez bankalarına RippleNet‘i SWIFT‘e alternatif olarak görmelerini tavsiye etti. Arap merkez bankaları için bir “Pratik Kılavuz” yayınlayan Arap Bölgesel Fintech Çalışma Grubu, RippleNet’i SWIFT’e doğrudan bir alternatif olarak listeledi.

Çalışma grubu, bilinen bir Ripple ortağı olan The Clearing House‘un SWIFT’e alternatif bir ödeme sistemi üretmek için Wells Fargo ile işbirliği yaptığının ortaya çıkmasından sadece iki gün sonra incelemesini yayımladı.

Danışma belgesi açıkça Ripple’ın gelecekteki blockchain tabanlı, küresel finansal altyapıda oynayacak ciddi bir rolü olduğunu görüyor.

Benzersiz Kriptosuyla Ripple SWIFT’in Alternatifi Olabilir

Rusya’ya yönelik yaptırımların iyice katılaşmasıyla birlikte küresel ekonomide oluşan kamplaşma tartışılırken Ripple sistemiyle öne çıkıyor. Ayrıca kılavuzda, XRP’nin benzersizliğine dikkat çekilti. “Spekülatif” değer depoları olarak etiketlenen çoğu kripto varlığın aksine, özellikle Ripple’ın XRP‘sini benzersiz bir kripto para birimi olarak adlandırıldı. Fon grubu, Ripple’ın “Öncelikle ödemeler için tasarlanmış” ilklerden biri olduğunu vurguladı.

SEC davasındaki son olumlu gelişmelerle birlikte , nihayetinde Ripple‘ın geleceği giderek daha güvenli hale geliyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *