«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Arcane Research, 2022 kripto para tahminlerini yayımladı

Arcane Research, 2022 kripto para tahminlerini yayımladı

Kripto paralar açısından müthiş derecede hareketli bir sezonun geride kaldığı 2021 yılıyla ilgili birçok finans şirketi değerlendirme raporları sunmaya başlarken 2022 öngörüleri de ilginç yorumlar içeriyor.

Ünlü yatırımcı Ric Edelman’ın dün yayımlanan 22 maddelik 2022 beklentilerinin ardından blok zinciri araştırma şirketi Arcane Resaerch’ün raporu da ses getirecek gibi gözüküyor.

“Enflasyon artamaya, Bitcoin de S&P 500’ü geçmeye devam edecek”

Kovid-19’la beraber dünyada uygulanmaya başlanan para politikaları sayesinde Bitcoin’in müthiş bir yükseliş yaşadığı belirtilen raporda kurumsal adaptasyona da değinildi. Bitcoin‘in %73, S&P 500’ün %28 arttığı 2021 yılında bu korelasyonun da devam edeceği öngörüldü:

“Dolayısıyla eğer hisse senetleri piyasası yükselmeye devam ederse, yüksek ihtimalle Bitcoin de onu geçecektir. Ancak piyasa düşüşü halinde Bitcoin’in düşüşü de S&P 500’e göre daha fazla olacaktır.”

Raporun enflasyonla ilgili kısmında da, 2021’de devamlı olarak artan enflasyonun 2022’de de yeni rekorlar kıracağı ifade edildi.


“2021’in kazananı BNB, 2022 kaybedenleri ise XRP ve Cardano”

Raporda yılın en iyi performans gösteren altcoin‘leri de listelendi. BNB’nin %1340’lık artışına dikkat çekilirken, 2022’de XRP ve Cardano’nun ise en büyük ilk 10 kripto para arasından düşeceği yazıldı.

“Piyasa değeri bakımından küçük coin’ler kazanacak”

Raporun en önemli kısımlarından bir tanesi ise dünyada çılgınlık haline gelen altcoin’ler arasındaki kıyaslamalar ve beklentilerdi. İlgili bölümde şu ifadeler kullanıldı:

“2021 uzun bir altcoin yılı oldu. Birçok coin, Bitcoin’den daha fazla yükseliş gösterdi. NFT ve metaverse anlatıları özellikle sonbahar aylarına damga vurdu. NFT çılgınlığı Ethereum ağında devasa işlem ücretleri ödenmesine neden oldu. Bu da piyasanın daha çok katman-1 token’larına yönelmesini sağladı. Orta ölçekli piyasa değerine sahip olan 2021’in galibi oldular. Bu coin’lerin endeksi %830’luk artış sağladı. Bu yıl %485’lik yükseliş getiren ‘Piyasa değeri bakımından küçük coin endeksi’nin 2022’nin kazananı olacağını öngörüyoruz”

Korku ve Açgözlülük Endeksi’nin de 2021 yılı boyunca birçok alım fırsatı sunduğunun belirtildiği raporda bu durumun 2022’de de süreceği yazıldı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *