«
  1. Anasayfa
  2. Kripto
  3. Avrupa Birliği İş Kanıtı Kullanan Kripto Paraları Yasaklayacak mı?

Avrupa Birliği İş Kanıtı Kullanan Kripto Paraları Yasaklayacak mı?

310421-319102688

Avrupa Parlamentosu‘nun Bitcoin (BTC) de dahil olmak üzere iş kanıtı (PoW) madenciliği kullanan kripto paraları yasaklanmasına izin veren yasa tasarısı yeniden gündeme geldi. Yayınlanan son raporlara göre AB parlamentosu tasarıyı Pazartesi günü oylamaya sunacak. Tasarı daha önce kripto topluluğundan büyük bir tepki almıştı ve MiCA’dan (Kripto Varlıklardaki Piyasalar) kaldırmıştı.

Unstoppable Finans (Unstoppable Finance) Strateji ve Büyüme Başkanı Patrick Hansen, tasarıya eklenen bazı önemli güncellemeleri yayınladı. Parlamentoya sunulacak iki alternatif yasa tasarısı olduğunu bildiren Hansen, bunlardan yalnızca birinin yönetmeliğe gireceğini belirtti.

“Kripto varlıklar, Avrupa Birliği’nden ihraç edilmeden, teklif edilmeden veya ticarete kabul edilmeden önce, işlemleri doğrulamak için kullanılan konsensüs mekanizmalarına ilişkin olarak asgari çevresel sürdürülebilirlik standartlarına tabi olacaktır ifadesi taslakta yer alıyor.

(Yürürlüğe giriş tarihi) öncesinde Avrupa Birliği’nde ihraç edilen, teklif edilen veya ticarete kabul edilen kripto varlıklar, koşullara uygun olarak ve bu tür gerekliliklere uyum sağlayacak şekilde, aşamalı bir dağıtım planına tabi olacak ve sürdürülecektir”

Paris Parlamento Üyesi, tasarının oylanmasını onayladığını açıkladı.

Bu hamle, Rusya-Ukrayna arasındaki gerilimlerin tam ortasında geldi. AB, ABD ve diğer ülkelerle Rusya’ya karşı mali yaptırımlar uyguladı. Rusya’nın bu yaptırımlardan kaçınmak için kripto paraları kullanabileceği spekülasyonları basında sık sık yer alıyor. Bu arada, Rusya’nın dijital varlık kullanımına yönelik yaptırımları düzenlemeye yönelik sesler de bu iddiaları yeniden manşete taşıdı.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *