«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Başkan Biden, Bitcoin ve kripto paraların peşine düştü

Başkan Biden, Bitcoin ve kripto paraların peşine düştü

biden

ABD, Başkan Biden düzeyinde Bitcoin ve kripto paralara el atıyor

ABD Başkanı Joe Biden, federal kurumlara bir talimat gönderecek. Bu talimatla söz konusu kuruluşların kripto para, dijital varlıklar ve Bitcoin’i düzenlemek için olacak. Ona göre bu işi yapmak artık bir ulusal güvenlik meselesi.

Biden’den böyle bir atak, tam da kripto para sektörü ile birlikte hisse senetleri piyasasının zor günler geçirdiği bir dönemde geldi. Her iki piyasa da yüklü miktarda değer kaybetti. Sebebi ise enflasyona müdahale etmek isteyen Fed’in faiz artıracağını açıklaması.

İlgili – Bitcoin ve kripto para regülasyonları nedir? Regülasyonların kripto piyasalar üzerindeki etkileri

Bu arada Biden sadece Bitcoin ve kripto paralara odaklanmıyor. Hedefinde bir de stabil coinler ve NFT’ler de var. Biden yönetimi bu işi yaparken bir de düzenleyiciler ile dünya liderleri arasında bir koordinasyon da kurmaya çalışacak.

Biden’in talimat gönderdiği kurumlar arasında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), İç Gelir Servisi ve özdenetim yapıya sahip Finans Sektörü Düzenleme Kurumu gibi düzenleyici kurumlar var. Bu kurumlar muhtemelen kendi aralarında araştırmalarını koordine edecek.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Genellikle finans sektörü ile ilgili bir endişe olduğunda bu kurumlar çok uzun ve ayrıntılı incelemeler ve denetlemeler yapar. Sonuçta düzenleyici kurumlar, söz konusu menkul kıymetlerin alım ve satımı ile ilgilenen platformların yetkililerini de bir çeşit sorguya çekecek. Özellikle ticaret faaliyetleri incelenecek. Burada herhangi bir illegal faaliyet ya da etik dışı bir davranış olup olmadığına bakılacak.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Sercan Bilik Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *