«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Belirsiz Piyasa Koşullarında Ethereum Balinaları Bu Altcoinleri Biriktiriyor!

Belirsiz Piyasa Koşullarında Ethereum Balinaları Bu Altcoinleri Biriktiriyor!

post_5bd8caaad259f

Büyük yatırımlara sahip Ethereum balinaları belirsiz piyasa koşullarının devam ettiği bu günlerde başta meme coin Shiba Inu (SHIB) olmak üzere birçok merkeziyetsiz finans (DeFi) altcoinleri biriktirmeye devam ediyor.

Blok zincir takip sitesi WhaleStats’e göre Ethereum balinaları veya cüzdanların en az 1000 ETH bulunan yatırımlar Dogecoin yerine Shiba Inu tercih etmeye devam ediyor. Yazı hazırlanırken SHIB, son yedi gün içerisinde Ethereum balinaları arasında en çok satın alınan 10. token konumunda ve toplamda bekletilen en büyük üçüncü token.

ETH balinaları, özellikle merkezi olmayan borç verme sistemi Aave, DeFi platformu Nexo ve derin likidite ağı WOO Network olmak üzere DeFi altcoinleri de yakından takip ediyor gibi görünüyor.

WhaleStats’a göre NEXO, AAVE ve WOO, son yedi gün içinde ETH balinaları arasında sırasıyla altıncı, yedinci ve sekizinci en çok satın alınan altcoinler.

Stabilcoinler olan USD Coin (USDC) ve Tether (USDT), geçtiğimiz hafta ETH balinaları arasında en çok biriken iki token olurken, bunu Ethereum’un kendisi ve Binance’in BUSD’si izliyor. Wrapped Bitcoin (WBTC) şu anda listede beşinci sırada yer alıyor.

WhaleStats’ten el edilen veriler ayrıca, Ethereum hariç, en büyük ETH balinaları arasında dolar değerine göre en büyük token pozisyonunun şu anda FTX Token (FTT) olduğunu ortaya koydu. Balina izleme platformu, büyük yatırımcıların ortalama 14,84 milyon dolar değerinde FTT’ye sahip olduğunu ortaya koydu.

Balinaların token birikimindeki son eğilimi, ETH şu anda 2.541 dolardan el değiştiren çok aylı bir düşüş trendinden çıkmak için mücadele ederken geliyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *