«
  1. Anasayfa
  2. Piyasa
  3. Binance borsasına Kanada’dan iyi haber geldi

Binance borsasına Kanada’dan iyi haber geldi

binance-42-480x320-1

Dünyanın en büyük borsası olarak bilinen ancak birçok ülke regülatörü tarafından operasyonları ya yasaklanan ya da kısıtlanan Binance, Kanada’daki regülatörlerle anlaştı ve Ontario bölgesinden çıkma kararından vazgeçti.

Ontario Menkul Kıymetler Borsası Haziran ayında Binance’in de dahil olduğu birçok borsaya regülasyonlarla uymadıklarını belirten sert bir yazı göndermişti. Binance bu yazının ardından Ontario’dan çıkma kararı almıştı. Buradaki Binance müşterileri 31 Aralık’a kadar fonları çekmek zorundaydı.

Borsa müşterilerine yolladığı bir e-posta ile Kanada’da gerekli olan lisansın alındığı belirtildi ve şu ifadeler kullanıldı:

“Pozitif şekilde devam eden görüşmeler sonunda Binance Kanada, FINTRAC’a Para Hizmetleri Şirketi olarak kaydedilmiştir. Bu sayede ülkedeki operasyonlarımıza devam edebileceğiz.”

FINTRAC, Kanada’nın ulusal finans istihbarat birimi olarak görev yapıyor. Konuyla ilgili ise Kanada Menkul Kıymetler Borsası’ndan henüz resmi bir açıklama yapılmış değil.

Binance geçtiğimiz günlerde de Ortadoğu’nun önemli petrol ve ticaret ülkelerinden biri olan Bahreyn’de lisans almayı başarmıştı.

Öte yandan borsa hala kendisine bir merkez bulabilmiş değil. En büyük seçenekler arasında Dubai, Abu Dabi ve Fransa yer alıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *