«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Binance’in Eski CFO’su Filipinler Merkezli Kripto Para Borsasını Satın Aldı

Binance’in Eski CFO’su Filipinler Merkezli Kripto Para Borsasını Satın Aldı

Binance-Borsasi-Avrupada-Turev-Islemlerini-Kapatma-Karari-Aldi.jpg

Binance’in eski CFO’su Wei Zhou, Filipinler merkezli bir mobil kripto cüzdanı ve kripto para borsası olan Coins.ph’i (Coins) satın aldı.

Hindistan merkezli haber kaynağı The Ken‘in 4 Nisan tarihli haberine göre ZhouEndonezyalı teknoloji şirketi Gojek‘ten Filipinler merkezli bir mobil kripto cüzdanı ve kripto para borsası olan Coins.ph’i (Coins) satın aldı.

Haberde, Coins‘i Ocak 2019‘da 95 milyon dolara satın alan şirketinborsayı bu miktarın en az iki katına Zhou’ya sattığına ve şirkete yakın birkaç bölgesel yatırımcının anlaşmayı doğruladığına yer verildi.

Filipinler‘in en eski kripto cüzdanı ve borsalarından biri olan Coins2014 yılında kuruldu. Borsa, ilerleyen yıllarda daha geniş finansal hizmetler sunmaya başlamıştı.

Şirkete yakın kıdemli bir yatırım yöneticisi The Ken’e verdiği demeçte;

Coins Filipinler’deki lider kripto cüzdanıydı ancak Gojek bununla ilgili pek bir şey yapmadı. Bu talihsiz bir durumdu. Ancak şimdi yeni yönetim işin o kısmıyla ilgilenip Coins’i bir kripto cüzdanı ve ticaret platformu olarak yeniden canlandıracak ve onu Güneydoğu Asya’nın Coinbase’i yapacaklar.

açıklamalarında bulundu.

Zhou üç yıllık bir çalışma sürecinin ardından kişisel nedenlerden dolayı Mayıs 2021‘de Binance‘deki görevinden ayrılmıştı. Binance, o sıralarda konuyla ilgili açıklama yapmaktan ve Zhou‘nun nerede olduğuna dair yorum yapmaktan kaçınmıştı.

Ayrıca Binance’den ayrılmasından bu yana Linkedln’den bilgilerini güncellemeyen Zhou, anlaşma ile birlikte kripto sahnesine yeniden adım atıyor olabilir.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *