«
  1. Anasayfa
  2. Piyasa
  3. Binance’ten Fransa’ya 100 milyon euro yatırım

Binance’ten Fransa’ya 100 milyon euro yatırım

binance-37-480x320-1

Geçtiğimiz günlerde Dubai Ticaret Merkezi Otoritesi’yle anlaşma imzalayan ve Bahreyn’den de lisans alan Binance’in son hamlesi Fransa’yla ilgili oldu. Borsa, France Fintech adındaki endüstri grubunun ülkedeki kripto para ve blok zinciri sektörünü destekleme girişimine 100 milyon euroluk destekte bulunacak.

Kasım ayında başlatılan ve ismi Objective Moon yani Ay Görevi olan bu girişimle Binance, Fransa’da bir araştırma ofisi açacak ve startup’lar ile bireyler için eğitim ve yönlendirme programları oluşturacak.

“Gelişmeye devam etmemiz için ofis açmamız gerek”

Konuyla ilgili konuşan Binance’in Fransa’dan sorumlu yöneticisi David Princay şu ifadeleri kullandı:

“Objective Moon’un amacı gerçekten bir ekosistem geliştirmek ve bunu tek başınıza yapmanız mümkün değil. Yetenekleri bulmak, çıkarmak ve daha çok büyümek için kapasitemizi artırmamız lazım. Yeni dönemdeki gelişimimize devam etmemiz için bir araştırma ofisi açmamız şart”

Ledger da var

Fransa merkezli en büyük donanım cüzdan üreticilerinden olan Ledger firması ve eğitim teknolojileri şirketi OpenClassroom da yine programın içinde yer alıyorlar. Fransa, son dönemde Avrupa’da yer alan ve fintech endüstrisinin büyüdüğü nadir ülkelerden biri olarak görülüyor. Ülkedeki fintech yatırımları özellikle bu yıl ciddi bir artış gösterdi. Son olarak Fransa merkezli kripto para fintech girişimi Lydia, C Serisi fonlama turunda 100 milyon dolar yatırım almıştı.

Fransa’da sorun yaşamadı

Bilindiği üzere Binance, Avrupa’dan ABD’ye birçok bölgede regülasyonlarla ilgili problemler yaşıyor. İtalya, Hollanda, İsveç, Almanya ve ABD özellikle Binance ile ilgili soruşturma haberleriyle önplâna çıkmışlardı. Hatta geçtiğimiz hafta Binance’e Türkiye’de de 8 milyon TL’lik ceza kesilmişti. Bu Türkiye’de bir kripto para şirketinin aldığı ilk cezaydı. Ancak borsa Fransa’da bu anlamda hiçbir sorun yaşamadı.

Sürekli olarak regülasyonlara uymak istediklerini belirten CEO Changpeng Zhao da geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda Fransa’yı merkezlerini taşıyabilecekleri ülkeler arasında saymıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *