«
  1. Anasayfa
  2. Piyasa
  3. Binance’ten Solana’daki (SOL) işlem sorunlarıyla ilgili açıklama

Binance’ten Solana’daki (SOL) işlem sorunlarıyla ilgili açıklama

binance-2-480x320-1

Eylül ayında blok zincirinde işlemlerin 24 saatliğine durduğu ancak yaşanan bu tür teknik sorunlara rağmen ciddi yatırımlar almaya devam eden Solana ağında yine yavaşlamalar ve kesintiler yaşanıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama da Binance borsasından gelirken, yapılan duyuruda şu ifadeler kullanıldı:

“Solana (SOL) ağı şu anda işlem sayısındaki ciddi artış nedeniyle tıkanıklık yaşıyor ve bu da ağ kapasitesini saniyede birkaç bin azaltıp, bazı kullanıcıların işlem yapamamasına neden oluyor. Bu yüzden Binance borsasında Solana ağı ile yapılan çekim işlemleri, biriken işlemlerin temizlenmesi adına zaman zaman durdurulabilir. Projenin daha istikrarlı ve uzun dönem çözüm sağlayacak şekilde çalışabilmesi adına görüşmeler devam ediyor. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.”

Yaz aylarında müthiş bir artış yaşayan Solana, hızlı işlem süresi ve düşük işlem ücretleriyle övgü alsa da, Eylül ayındaki 24 saatlik kesintinin ekip tarafından çözülmesinin ardından da merkeziyetsizlik olmadığı gerekçesiyle eleştirilmişti.

Kripto paraların Ekim ayında yeniden artış yaşamasıyla, birçok teknik soruna rağmen yeniden yükselişe geçen SOL, 6 Kasım’da ise 260 dolarla rekor kırmıştı. Solana üzerindeki DeFi projelerindeki kilitli varlık değeri de 13 milyar dolara yaklaşmıştı. Bu rakam Ağustos ayında sadece 500 milyon dolardı. Solana tabanlı Serum’un topluluk vakfı da geçtiğimiz hafta 75 milyon dolar yatırım almıştı.

En büyük 6. kripto para konumundaki Solana şu anda yaklaşık 136 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *