«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin (BTC) Ayı mı? Boğa mı? Deneyimli İki Analist Yorumladı!

Bitcoin (BTC) Ayı mı? Boğa mı? Deneyimli İki Analist Yorumladı!

ayı ve boğa nedir

Bitcoin (BTC) haftalık kapanışı 37.881 dolar üzerinde yaptı. BTC için 36.500 doların üzerinde günlük ve haftalık kapanışların çok kritik bir öneme sahip olduğunu tüm uzmanlar dile getiriyor. Zira, popüler kripto para analisti Peter Brandt, son tweetinde Bitcoin satın almanın zamanı geldiğini söyledi. Analiste göre kripto para piyasasında korku hakim ve bu durum bir yükseliş olabileceğinin sinyalini veriyor.

Bitcoin Satın Almanın  Vakti Geldi

Bitcoin satın almanın en uygun zamanlarından biri, herkes korktuğunda sen al stratejisidir. Popüler kripto para analisti Peter Brandt’ta bu duruma dikkat çekerek Bitcoin toplamanın zamanın geldiğine işaret ediyor.

Analist, twitter adresinden yaptığı paylaşımda haftalık Bitcoin grafiğini de paylaştı. Grafikte, BTC azalan bir kanal içerisinde hareket ediyor. Analiste göre bu tür BTC fiyat hareketleri kısa vadede ayı piyasasına işaret etse de, destek seviyesinden güç bulması durumunda her an trendi tersine çevirebilir.

Ayı Piyasası Mı Hakim?

Bitcoin geçtiğimiz yılın kasım ayında 69.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak, o zamandan beri düşüş trendinde olan BTC %50’den fazla değer kaybetti.

Bitcoin, 38.000 dolar üzerinde kendine sağlam bir zemin oluşturmaya çalışıyor. Fakat, ayıların izin vermediğini ve bir kez daha BTC fiyatının 37.000 dolara çekildiğini görüyoruz.

Popüler kripto para analisti ve yatırımcı Scott Melker, yakın zamanda attığı bir tweetinde Bitcoin’in 39.600 dolar üzerinde haftalık kapanış yapana kadar yükseliş olmayacağını söylüyor. Analist, Bitcoin’in aylardır haftalık grafikte üst üste iki boğa mumuna sahip olmadığını belirti.

Bitcoin, Haziran 2021’den bu yana art arda üçüncü aylık kapanışını da değer kaybederek oluşturma yolunda ilerliyor. BTC, şubat ayını da değer kaybederek bitirmesi durumunda, 2019 yılından bu yana en uzun kayıp serisini yaşamış olacak.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Sercan Bilik Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *