«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin (BTC) Fiyatının Düşüşü, Ünlü Belediye Başkanını Zora Düşürdü!

Bitcoin (BTC) Fiyatının Düşüşü, Ünlü Belediye Başkanını Zora Düşürdü!

erc

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2021 yılında inanılmaz bir popülerlik yakaladı. BTC’nin büyük popülerliğine katkı sağlayanlardan birisi de, ilk 3 maaşını BTC ile alacağını açıklayan New York’un yeni belediye başkanı oldu.

Başkan Eric Adams, bu kararı aldığı için özellikle BTC fiyatının son düşüşünden sonra çok pişman olmuş olabilir.

BTC Düşerken Maaş Eriyor

New York’un en kritik şehirlerinden olan New York’un belediye başkanı, ilk maaşını BTC ile aldığından bu yana zararda. Eric Adams, ilk ödemesini BTC ile aldığından bu yana ise BTC’nin düşüşü durmuyor.

BTC fiyatı 41.000 dolardan 33.000 dolara doğru sert bir düşüş yaşadı ve Adams da maaşını aldığından beri %20’lik gelir kaybı yaşadı. Kendisine bu soru sorulduğunda ise ünlü ismin şöyle yanıt verdiği görülüyor:

“BEN HİSSE SENETLERİNE YATIRIM YAPTIĞIMDA DA AYNISI OLMUŞTU. 2018 YILINDA AYNISINI YAŞADIM. BİTCOİN’İN AMACI, NEW YORK ŞEHRİNİN TEKNOLOJİYE AÇIK OLDUĞU MESAJINI VERMEKTİR.”

“BİZ, NEW YORK ŞEHRİNDE ÇOK FAZLA YENİ TEKNOLOJİNİN GELİŞMESİNİ CESARETLENDİRMEK İSTİYORUZ VE GENÇ İNSANLARIN GELİŞMEKTE OLAN PİYASALAR İLE ETKİLEŞİME GİRMESİNİ HEDEFLİYORUZ.”

Adams bu açıklaması ile aslında düşüşün kendisini hiç ilgilendirmediğini ve ilk 3 maaşını BTC ile alarak bir mesaj vermek istediğini vurgulamış oldu.

Bitcoin fiyatı ise Adams’ın açıklamalarından sonra da düşüşe devam ediyor ve an itibarıyla 34.000 doların bile altına çekildi. BTC, 24 saat içerisinde %7 düşüş yaşadı ve desteğin nerede olduğu muamma.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Sercan Bilik Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *