«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin (BTC) Güvensiz Seviyelerde Fiyatlanıyor!

Bitcoin (BTC) Güvensiz Seviyelerde Fiyatlanıyor!

btc-altcoin-dusus

Bitcoin (BTC) hafta sonuna girerken yine düşüş alışkanlığını sürdürdü. Rusya-Ukrayna savaşının kapıda olması en büyük etkenlerden biri olarak gösteriliyor. Cuma günü küresel piyasalardaki geri çekilme ile birlikte BTC 42.000 dolar seviyesine kadar düşmüştü.

Hafta sonunun ilk saatleri itibari ile Binance borsasında, BTC 41. 688 dolar seviyesine iğne attı. Altcoinlerde ise durum daha vahim ve %10 üzerinde değer kayıpların yaşandığı görülüyor. Haberin yazıldığı sırada ise BTC 42.400 dolar seviyelerinden alınıp satılıyor.

Bitcoin 42.000 Dolar Altına İndi

ABD piyasalarının cuma günü haftalık kapanışı değer kaybı ile yapması, Bitcoin’i yine düşürdü. Bilindiği üzere BTC son dönemlerde geleneksel piyasa ile büyük oranda korelasyon içinde hareket ediyor.

Bununla birlikte dün akşam saatlerinde Rusya ve Ukrayna savaşının kapıda olduğuna dair her iki ülkeden gelen sert açıklamalar, serbest piyasalara inen en büyük darbeler arasında yer alıyor.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi Bitcoin, küresel krizlerin ortasında düşüşüne devam ediyor. CoinMarketCap verilerine göre 24 saatlik en yüksek seviyesi olan 43.810 dolardan %2.70 değer kaybı ile 41.882 dolara kadar düştü.

Ancak, BTC’de 41.000 dolar ile 42.000 dolar aralığına kadar bir düzeltme zaten bekleniyordu. Buradan sonraki fiyat hareketinin hangi yöne olacağı çok dikkatli izlenmeli. Zira, BTC mevcut seviyeden 45.000 dolar üzerine sıçraması durumunda boğa piyasasına onaylayabilir.

Fakat, en son izlenmesi gereken seviye olan 39.600-40.000 dolar destek seviyesinin aşağı yönlü kırılması ise kontrolü ayıların alacağını gösterir. Bu nedenle yatırımcıların özelikle temel destek seviyelerini dikkatli takip etmesi gerekiyor.

Majör altcoinlerde ise durumun daha ciddi olduğu görülmekte. Ethereum (ETH) 24 saatlik en yüksek değeri olan 3.127 dolardan sert bir şekilde 2.871 dolara kadar düştü.

Binance Coin (BNB) %4’den fazla değer kaybederken, Ripple (XRP) %7, Solana (SOL) %10 ve Avalanche (AVAX) %9’dan fazla değer kaybı yaşadı. Bazı altcoinler ise düşüşten çok fazla etkilendiği için %15 üzerinde ciddi değer kaybı yaşıyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *