«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin Dostu Belediye Başkanları, Blokzincirini Eşitliği ve Çeşitliliği Artırmanın Bir Yolu Olarak Görüyor

Bitcoin Dostu Belediye Başkanları, Blokzincirini Eşitliği ve Çeşitliliği Artırmanın Bir Yolu Olarak Görüyor

i (48)

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez ve New York Belediye Başkanı Eric Adams, blokzinciri teknolojisini kendi şehirlerinde eşitliği ve çeşitliliği artırmanın ve otoriter rejimleri bozmanın bir yolu olarak görüyor.

Bitcoin dostu belediye başkanları Suarez ve Adams, fintek şirketi Inveniam’ın Çarşamba günü gerçekleşen Web 3 konferansında bir araya geldi. Çin’in Bitcoin yasağına değinen Suarez, kontrol edilemeyecek teknolojileri yasaklamanın hata olduğunu söyledi.

Adams da blokzinciri teknolojisinin gelir eşitsizliğiyle mücadelede yardımcı olabileceğini ve şehrin sakinlere teşvik vermek için bir araç olarak hizmet edebileceğine dikkat çekti. Ayrıca gençler için “bir blokzinciri ve kripto eğitim platformu kuracağını” ve teknoloji hakkında bilgi edinmeleri için “onlara kripto para birimi vereceğini” de ekledi. 

Bilindiği gibi iki başkan da Bitcoin’e yönelik olumlu tavırları ve maaşlarını Bitcoin ile alma talepleri ile toplulukta sempati yaratmıştı. Diğer taraftan Adams’ın proof of work eleştirisi, toplulukta tepkiye neden oldu.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *