«
  1. Anasayfa
  2. Kripto
  3. Bitcoin Düşmanı Nouriel Roubini: “Kripto Kışı Mı Geliyor?”

Bitcoin Düşmanı Nouriel Roubini: “Kripto Kışı Mı Geliyor?”

nour

2008 krizini öngörmesi ile tanınan ünlü ekonomist Nouriel Roubini, kripto paralara karşı olan olumsuz yaklaşımı ile biliniyor.

Bitcoin’e olan düşmanlığı ile ön plana çıkan Roubini, Twitter’dan CNBC’de yayınlanan kripto piyasası ile ilgili makalesini takipçileri ile paylaştı.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in yaşadığı sert düşüş ile birlikte haftanın ilk günü 33.000 doların altına kadar düştüğünü ancak daha sonra toparlanarak 36.000 dolar seviyelerine geldiğini belirten ünlü ekonomist, BTC’nin Kasım ayındaki 69.000 dolarlık ATH’sinin halen %50 altında olduğuna dikkat çekti.

Roubini, Bitcoin’deki yaşanan bu sert düşüşün Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) gibi pek çok altcoini de etkilediğini söyledi. “Ethereum Kasım ayındaki zirvesinden bu yana yarıdan fazla değer kaybederken, Solana daha da sert bir düşüş yaşayarak %65 düştü.” dedi.

Kripto Kışı Mı Geliyor?

Ünlü Ekonomist ayrıca Bitcoin ve kripto paralarda yaşanan bu sert düşüşlerin yatırımcıların “kripto kışının” geldiğine dair düşüncelere kapılmasına neden olduğunu belirtti.

Roubini, bunun birinci nedeni olarak en son 2018 yılının başlarında yaşanan sert düşüşü gösterdi. Zira 2017′nin sonlarında ve 2018′in başlarında Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolardan yaklaşık %80’lik bir düşüş yaşamıştı.

İkinci neden olarak Facebook’un kripto projelerinden sorumlu eski başkanı David Marcus’un “bir kripto kışının çoktan geldiğini” söylediği paylaşımını gösterdi.

Roubini’nin Bitcoin Düşmanlığı!

Bitcoin’i “tüm dolandırıcılıkların anası” olarak tanımlayan Roubini geçtiğimiz günlerde Bitcoin’i yasal para biri olarak kabul eden El Salvador ülkesinin başkanı Nayib Bukele’yi hedef aldı.

Roubini, BTC alımları için ülkedeki vatandaşların vergisini kullanan devlet başkanı Bukele’nin cezalandırılmasını istediğini söyledi.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *