«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin Mid-Halving’e Sayılı Günler Kaldı! Fiyat Etkilenir Mi?

Bitcoin Mid-Halving’e Sayılı Günler Kaldı! Fiyat Etkilenir Mi?

1_wxLQ6g5vwfbv82Qo4wYeMA

Önde gelen bir kripto analiz firması, yaklaşan bir Bitcoin dönemine dikkat çekti. Bitcoin’de son halving ile bir sonraki halving arasındaki orta nokta olan “mid-halving”e sayılı günler kaldı. Santiment’te yaklaşan bu etkinliğe dair değerlendirmesini paylaştı.

Yeni bir analizde, kripto kripto firması Santiment, BTC’nin BTC 11 Nisan’da gerçekleşecek başka bir mid-halving’e hızla yaklaştığını bildirdi. Bilindiği üzere halving etkinliği Bitcoin’in yaşam döngüsünde önemli bir yere sahiptir:

“Halving, Bitcoin yaşam döngülerinde yaklaşık dört yılda bir gerçekleşen en önemli ekonomik olaylardan biridir. Fiyat grafiğinin geçmişine dayanarak, halving’lerin Bitcoin arzını yarıya indirdiğini ve bunun fiyatta bir pump’a (yükselişe) neden olduğunu açıkça görebiliyoruz.”

Bitcoin mid-halving

Evet, grafikten anlaşılacağı üzere, halving sonrası BTC yeni zirvelere ulaşıyor, fakat mid-halving’den sonra bir düzeltme yaşıyor. Ancak, Santiment’e göre, bu döngü öncekinden farklı eğilimler gösteriyor. Bu da, piyasa değerine göre en iyi kripto varlığının 2018/2019’da olduğu gibi aynı uzun süreli ayı piyasasına katlanmak zorunda kalmayabileceği anlamına geliyor. Örneğin, Temmuz 2018’deki yaklaşık 600.000’e kıyasla şu anda yaklaşık 900.000 günlük aktif Bitcoin adresi var.

Ayrıca, verilere göre, 1.000 ila 10.000 BTC arasında tutan balina yatırımcıları, önceki döngüde aynı noktada olduğundan çok daha fazla Bitcoin satın alıyor.

Santiment, dikkat edilmesi gereken önemli fiyat direncinin 50.000 dolar olduğunu söylüyor. Bitcoin bu fiyat noktasının üzerinde istikrar sağlayabilirse, bu döngünün öncekinden farklı olacağı fikrine çok fazla güven verebilir.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *