«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin ve Kripto Para Hizmeti Sunan Banka Sayısı 2 Kat Artacak!

Bitcoin ve Kripto Para Hizmeti Sunan Banka Sayısı 2 Kat Artacak!

Bitcoin-Banka

Bitcoin (BTC) ve kripto para kullanımı, kripto hizmeti veren bankalar öncülüğüyle dünya genelinde artmaya devam ediyor. American Banker tarafından 29 Ocak 2022’de yayınlanan yerel ve küresel finans kuruluşlarının katılımıyla oluşturulan rapora göre kripto para hizmeti veren bankaların sayısının 2022 yılında iki katına çıkacağı söyleniyor.

Araştırmaya katılan 153 üst düzey finansal kuruluşun yöneticileri, kripto varlık ve hizmet sağlayan bankaların sayısının giderek daha da artacağına inanıyor.

Bitcoin Ve Kripto Para Hizmeti Veren Banka Sayısı 2022 Yılında 2 Kat Artacak

Bitcoin ve kripto para hizmetine yönelik American Banker, kısa süre önce bir rapor yayınladı. Söz konusu rapora göre çalışmaya katılan üst düzey banka yöneticilerinin %44’ü bu yıl sonuna kadar müşterilerine kripto para hizmeti sunma planlarının olduğunu belirtti.

”ŞU ANDA HER 10 BANKADAN İKİSİ MÜŞTERİLERE KRİPTO PARA KONUSUNDA DANIŞMANLIK HİZMETİ SUNUYOR.

ANCAK, BU ORANIN 2022 SONUNA KADAR İKİ KATINA ÇIKMASI BEKLENİYOR.”

Banka yöneticileri 2022 yılında müşterilere daha iyi hizmet vermek ve elde tutmak için mevcut bir çok ödeme yöntemine, kripto para birimlerinin ekleneceğini de söylüyor.

Finansal kuruluşların müşteriye dönük kripto hizmetleri arasında, otomatik fatura ödemeleri, düşük maliyetli nakit transferleri, banka kartları ve kredi kartlarının yer alması bekleniyor.

Bu hizmetler, müşterilerin yapmış olduğu işlemlerdeki maliyetleri düşürmenin yanı sıra blockchain teknolojisi ile hızlı ve güvenli olmasının daha çok müşteriyi bankalara çekeceğine inanılıyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Sercan Bilik Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *