«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin’de Tehlike Kapıda! BTC Teknik Analizi

Bitcoin’de Tehlike Kapıda! BTC Teknik Analizi

Bitcoin’de Tehlike Kapıda! BTC Teknik Analizi

Bitcoin, haftalardır yaşadığı düşüşlerin ardından son günlerde umut ışığı vermeye başlamış durumda. Yatırımcılar artık kripto paralarda bir toparlanma beklerken, Bitcoin umut ışığını yakarak yükselmeye başladı.

39.600 dolar seviyelerine kadar attığı iğnenin ardından yukarı doğru hareketine başlayan Bitcoin, dirençleri kırmaya devam ediyor. 43.800 dolar seviyelerinde bulunan sert direncini de kıran Bitcoin’de tekrardan tehlike çanları çalmaya başladı.

Yükselen bir takoz formasyonu oluşturmuş olan Bitcoin, yayın saati itibariyle 43.850 dolar seviyelerinde bulunuyor. 43.400 – 43.900 doların sert direnç ve takozun üst noktası olacağını düşünürsek Bitcoin bu seviyelerden satış yemesi bekleniyor.

Takozun üst bandından ve yatay direnç seviyelerinden satış beklediğimiz Bitcoin’de 43.000 dolar seviyelerine denk gelen takozun alt bandına geldiğinde tekrar bir tepki sıçrayışı, gelebilir gibi gözükmekte.

Teknik analiz bakımında aşağı doğru kırılması çok daha muhtemel olan yükselen takoz formasyonu kırılımın ardından Bitcoin’de sert geri çekilmeler yaşanması bekleniyor. Takoz yüksekliği kadar düşüş yaşayacak olan Bitcoin, tekrar 40.700 dolar seviyelerine kadar bir geri çekilme yaşayabilir.

Yükselen takoz formasyonu teknik açıdan aşağı yönlü kırılması gereken formasyonlar olsa da Bitcoin’de FED açıklamaları piyasanın dinamiklerini değiştirebiliyor. Yukarı yönlü kırıldığı takdir de ise formasyon büyüklüğü kadar bir yükseliş yaparak 45.700 dolar seviyelerine bir yükseliş görebileceğimiz Bitcoin’de, kritik saatler devam ediyor..

Aşağıda bulunan grafikle işleme girecek olan okurlarımız, formasyon kırılımı bekleyip destek altı stoplu bir şekilde yatırımlarında bulunan riski minimalize edebilirler.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *