«
  1. Anasayfa
  2. Kripto
  3. Bu Altcoin Ethereum’u Geride Bıraktı: İlgi Giderek Artıyor!

Bu Altcoin Ethereum’u Geride Bıraktı: İlgi Giderek Artıyor!

Bu Altcoin Ethereum’u Geride Bıraktı İlgi Giderek Artıyor

The Graph (GRT), son 24 saat içinde en büyük 1000 Ethereum (ETH) balinası tarafından en çok işlem gören kripto para olurken, Polygon (MATIC)’u geçmeyi başardı. GRT ayrıca en büyük ETH cüzdanları tarafından satın alınan ilk 10 kripto para listesine girdi. Altcoin, listede dokuzuncu sırada bulunuyor.

The Graph (GRT), en çok işlem gören altcoin oldu!

En büyük 1.000 Ethereum cüzdanı ortalama 143.66 milyon dolar değerinde ve ortalama 40.453 ETH, 38 token ve 1 NFT’ye sahip. En büyük ETH balinaları, son 24 saat içinde GRT’ye yoğun ilgi gösteriyor. Bununla birlikte, USDC birinci, Ethereum ise İkinci sırada yer alıyor. UNI token, ETH balinaları tarafından en yaygın olarak tutulan coin olurken, FTX ise hala dolar değerine göre tutulan en büyük altcoin durumunda. En büyük cüzdanlar, 1,5 milyar doların üzerinde FTX’ye sahip. FTX, toplam kripto para varlıklarının yüzde 19’undan fazlasını oluşturuyor.

Son zamanlarda, GRAPH Subgraph ve NFT kullanım durumları ile ilgili bazı duyuruları yayınladı.Graph, verilerin alınması ve yönetilmesinin geleceğine odaklanan bir proje konumunda. Altcoin, Ethereum sanal dünyası için destek eklemeyi planlarken şu anda Ethereum’da bulunuyor.  GRT’nin her geçen gün daha fazla borsada listelenmesi, yatırımcıların dikkatini çekmesinin ana nedeni olarak adlandırılabilir. SubGraph adı verilen ekosistem, popüler merkeziyetsiz uygulamalar ve Blockchain protokolleri için ağ tarafından sunulan açık uygulama programlama arayüzleridir (API’ler). Herkes tarafından oluşturulabilir ve verilere kolayca erişilebilir hale getirmek için tasarlanmıştır. Son zamanlarda, topluluk liderliğindeki bir oyun stüdyosu olan NiftyLeague için oyun SubGraph’ın taşınması gibi bireysel projeler için girişimler başlatıldı. Daha önce Subgraphs, Juicebox Protocol ve AssangeDAO ile entegre edildi. Altcoin Graph, 24 saatlik 124.281.861 dolar işlem hacmi ile ortalama 0.351883 dolardan işlem görüyor.  Coinmarketcap’a göre GRT, 1,6 milyar doları aşan toplam piyasa değeri ile 56. sırada yer alıyor.

The Graph ve işlevi

The Graph IPFS ve Ethereum ile benzer olup Blockchain ağlarının sorgulanması amacıyla tasarlanmış bir indeksleme protokolü olarak tanımlanabilir. Bu sistemde isteyen her kullanıcı SubGraph ya da Alt Graph ismi verilen açık API oluşturma fırsatına sahip.

Verilere daha kolay erişmek ve bunları düzenlemek amacıyla tasarlanan The Graph protokolü; geliştiricilere, uygulamalarını Blockchain üzerine inşa etme fırsatı sunuyor. Bu protokol tarafından sunulan hizmet sayesinde likidite çıktıları, geçmiş dönem işlem hacimleri, Ethereum tabanlı bütün altcoin fiyatları ile ilgili veriler sorgulanabilir.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *