«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Bu Meme Coin BitPay Yarışmasının Şampiyonu Oldu!

Bu Meme Coin BitPay Yarışmasının Şampiyonu Oldu!

Ufw4rEt9-dogecoin-co-founder-faces-harassment-while-meme-coin-hype-trends-among-investors
  • Önde gelen bir kripto para birimi ödeme işlemcisi olan Bitpay tarafından hangi kripto para biriminin “patlamak üzere” olduğunu bulmak için düzenlenen “Bitcoin Brackets” turnuvasını popüler bir memecoin olan Shiba Inu (SHIB) kazandı.

Dünyanın önde gelen blok zinciri teknolojisi ödeme ortağı BitPay, dün Twitter hesaplarında bir ‘Brackets Şampiyonası’ düzenledi. Yarışma, Binance Coin (BNB)Cardano (ADA)Solana (SOL)Polkadot (DOT), Dogecoin (DOGE) ve bir dizi diğer altcoin‘i içeren toplam 16 token’lık dört turdan oluşuyordu.

Kripto para topluluğu, turnuvanın her aşamasında belirli bir form yardımıyla oy vererek belirli bir çiftten en sevdiği kripto para birimini seçmek zorunda kaldı. İlk üç turda, Shiba Inu; Terra, Solana ve ardından Cardano’ya karşı üstünlük sağlamayı başardı.

BitPay, dün paylaştığı bir tweet’te Shiba Inu ve Polygon arasında bir gün boyunca sürecek olan savaşı ateşledi:

“Bugün BitPay Brackets’teki son maç. Şampiyonluk maçını kim kazanacak – Polygon mu yoksa Shiba Inu coin mi? Şimdi oyunuzu verin!” 

Kaynak: bitpay.com

Final Shiba Inu ve Polygon arasında gerçekleşti ve şirket yatırımcılardan iki altcoin arasında oy kullanmalarını istedi. Oylar kitlesel olarak SHIB lehine çıktı ve memecoin, Polygon’a karşı büyük bir zafer kazandı.

BitPay, bugün yayınaldıkları bir tweet ile Shiba Inu’nun zaferini duyurdu ve token’ı “şampiyon” olarak nitelendirdi.

“Bir Şampiyon taçlandı! Her turda kesin bir zaferle Shiba Inu Coin (SHIB), 2022 BitPay Brackets’in galibi oldu! #SHIBArmy harekete geçti ve sürüler halinde oy kullandı. Tebrikler #SHIBCoin ve #SHIBArmy – bu meme token’ının şakası yok!”

Shiba ordusu, kripto dünyasındaki en sesli topluluklardan biri olarak biliniyor, topluluk en iyi şirketleri SHIB’i ödeme olarak kabul etmeye teşvik etmekten, token’ın listelenmesini sağlamak için en iyi borsalara taleplerini iletmeye kadar oldukça ısrarcılar ve seslerini sosyal medyada duyurmakta hiçbir zaman zorluk yaşamıyorlar.

Hatta topluluk, Robinhood‘un Shiba Inu’yu listelemesi konusunda o kadar ısrarlı davrandı ki Robinhood’un üst düzey yöneticileri, katıldıkları hiçbir röportajda SHIB listelemesiyle ilgili soruları yanıtlamaktan kaçınamadı.

Topluluk, önde gelen borsanın er ya da geç bu yıl belirteci listeleyeceğine ve 24 milyon müşterisinin SHIB ticareti yapmasına izin vereceğine inanıyor. Ancak Robinhood, Shiba Inu’nun listelendiğini henüz onaylamadı ve konu hakkında da net bir açıklamada bulunmadı.

Shiba Inu’nun Geleceği

Shiba Inu, yaklaşmakta olan geliştirmeleri ‘SHIB: The Metaverse’in piyasaya sürülmesi için hazırlanıyor. Ekip, kesin bir çıkış tarihi açıklamadı ancak bu yıl içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Metaverse’in dışında ekosistemde en çok beklenen diğer gelişme ise Shibarium.

Shibarium, kendi blok zinciri olarak çalışan ve Ethereum’un fahiş gas ücretlerinden  kaçınan bir katman-2 ağıdır. Geliştiriciler gas ücretlerini önemli ölçüde azaltmayı amaçladığından, projenin piyasaya sürülmesinin yeni bir yatırımcı dalgasını platforma çekmesi bekleniyor.

Shibarium için de bir çıkış tarihi açıklanmamış olsa da, projenin bu yıl piyasaya sürülmesi bekleniyor. Üstelik bu gelişme, SHIB’nin fiyatını ölçeklendirme ve onu ‘1 Cent Dream (1 sent rüyası)’ yoluna sokma potansiyeline sahiptir.

Yazım sırasında, Shiba Inu son 24 saatte yüzde 5.3’lük bir artışla 0,00002742 dolardan işlem görüyor. Token, son 365 işlem gününde yaklaşık yüzde 65 gibi büyük bir artış göstererek erken yatırımcıların oldukça sağlam kârlar elde etmesini sağladı.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *