«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bu Metaverse Coin’den Devasa Ortaklık: Kozmetik Devi Metaverse Dünyasına Giriyor!

Bu Metaverse Coin’den Devasa Ortaklık: Kozmetik Devi Metaverse Dünyasına Giriyor!

i - 2022-03-23T173205.659

Seçkin bir güzellik markası olan Estée Lauder, popüler metaverse platformu Decentrand (MANA) aracılığıyla metaverse dünyasına girmeye hazır. Women’s Wear Daily tarafından alınan verilere göre popüler marka, 24-27 Mart tarihleri ​​arasında planlanan Decentraland’ın Metaverse Moda Haftası sırasında ilk non-fungible token’ını (NFT) piyasaya sürecek. Bu NFT, Decentraland’ın Metaverse Moda Haftası’nın tek güzellik markası ortağı olan markanın kurtarıcı ürünü Advanced Night Repair’dan ilham alıyor.

Estée Lauder 10.000 NFT dağıtacak

Moda etkinliği sırasında kozmetik devinin 10.000’e kadar ürünü katılımcılarına ücretsiz olarak dağıtması bekleniyor. Metaverse’deki avatarlar, ürünün ikonik kahverengi şişesinin içine girerek giyilebilir NFT‘yi alabilecek. WWD’ye göre bu eylem, kullanıcılara ‘parlayan, ışıltılı bir görünüm’ verecek

Estée Lauder’in grup başkanı Stéphane de La Faverie, bu girişimin metaverse’deki yeni ve mevcut müşterilerine nasıl ulaşacakları ve onlarla nasıl etkileşim kuracakları konusunda Estée Lauder için çok önemli bir nokta olduğunu belirtti.

Bankalar ve yatırım kuruluşları da dahil olmak üzere farklı kategorilerden birçok işletmenin sanal dünyaya girmiş olduğu göz önüne alındığından, bir kozmetik markasının da metaverse dünyasına girmesi artık şaşırtıcı bir hamle değil. Daha önce de Clinique ilk NFT’lerini piyasaya sürmüş P&G ise kendi sanal dünyası olan BeautySphere’i tanıtmıştı.

Estée Lauder küresel tüketici pazarlaması ve online kıdemli başkan yardımcısı Jon Roman ortaklık ile ilgili şunları söyledi:

“Biz öncelikle, bir parçası haline geleceğimiz ve yeni tüketicilere ulaşabileceğimiz ilgi çekici etkinlikler arıyoruz.”

Son zamanlarda Decentraland, kullanıcılarına moda haftasının sadece birkaç gün uzakta olduğunu tekrar hatırlattı. Platform eşyaları toplayabilmek için dijital bir cüzdanınız olması gerekiyor, bu nedenle Metaverse Moda Haftasına katılmak için Metaverse yolculuğuna başlamadan önce bir tane cüzdan oluşturmanız öneriliyor.

Bu arada Samsung, 837X’inin Metaverse’de yayında olduğunu paylaştı. Kullanıcılar Samsung’un sanal mağazasını ve etkinliklerini ziyaret ederek gizemli dünyalara seyahat edebilir.

Piyasa tarafına bakmak gerekirse, MANA CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yüzde 2’ye yakın bir artışla 2,47 dolar seviyesinden işlem görüyor. MANA, 4.5 milyar dolarlık piyasa değeri ile kripto para birimleri listesinde 32. sırada yer alıyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *