Cardano Tarafında İşler İyiye Gidiyor, Ekosisteme Girişlerde Önemli Artış Yaşandı!

DefiLlama tarafından bildirilen bir rapora göre Cardano, Kilitlenen Toplam Değerinde (TVL) 24 saat içerisinde yaklaşık %13 yükseliş kaydetti. Özetlemek gerekirse, TVL şu anda belirli bir protokolde stake edilen veya yatırılan varlıkların değerini temsil eden bir değer.

Cardano ekosistemine giren sermayenin önemli bir seviyede artmasıyla birlikte TVL değeri de yükseldi. DefiLlama‘ya göre, Cardano’nun TVL değeri şu an 272.38 milyon dolar seviyesinde yer alıyor. TVL değerine ADA tokenlarının da dahil edilmesiyle birlikte toplam değer 361.4 milyon dolarlık oldukça iyi bir seviyeye yaklaşıyor.

Ağda yer alan sermayenin büyük kısmı, şu anda kilitli olan 174.51 milyon dolar ile MinSwap merkeziyetsiz platforma yoğunlaşmış durumda. İkinci sırada ise kilit 108.14 milyon dolar ile merkeziyetsiz finans platformu SundaeSwap yer alıyor. Meld’i toplam değeri ise 72.44 milyon dolar.

Cardano (ADA), Eylül 2021’de önemli bir güncelleme yayınladı ve akıllı sözleşme yeteneklerinin uygulanmasına izin vererek blok zincirinin eskisinden daha hızlı büyümesine ve çalışmasına izin verdi.

Cardano ekosistemi, ADA’nın üzerine inşa edilen, NFT’ler, DeFi ödünç verme ve yeni cüzdanlar dahil olmak üzere 517 projeyle büyümeye devam ediyor. Örneğin NFT Koleksiyonları, tüm Cardano projelerinin %34.7’sini oluşturuyor.

Cardano ekosisteminin gelecekteki gelişiminin temeli atılmış olsa da, ADA fiyatı bu temellere henüz ayak uyduramadı. Cardano (ADA), tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra 1 dolar seviyesinin de altına geriledi. ADA, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.10 dolardan %74’ten fazla değer kaybederek 0.89 dolardan işlem görüyor. Boğalar bir sonraki engeli 0,95 dolardan (MA 50) kırabilirse, ADA kısa vadeli bir ralli girişiminde bulunabilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.