«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Cardano Yeni Bir Dönüm Noktasına Ulaştı: Devam Edebilir mi?

Cardano Yeni Bir Dönüm Noktasına Ulaştı: Devam Edebilir mi?

cardano1

Önde gelen bir analitik firması olan IntoTheBlock tarafından yapılan en son araştırmaya göre Cardano (ADA) holder’ları yeni zirvelere ulaşmaya devam ediyor. IntoTheBlock verileri, Cardano yatırımcılarının tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştığını gösteriyor.

Platform yakın zamanda attığı bir tweette ADA yatırımcılarındaki artışı şu şekilde belirtiyor:

“ADA sahipleri yükselişte. Cardano yatırımcılarının sayısı – bakiyesi olan adreslerin sayısı, son zamanlarda yeni bir ATH’ye ulaştı. Verilere göre şu anda ellerinde ADA tutan 5.09 (şu anda 5.1) milyon adres var ve bu da YTD’de yüzde 48,8 gibi büyük bir artışa işaret ediyor.”

Geçen hafta, manşetlerde ADA ve Dogecoin’in ilk 30’da kazanç sağlayan tek iki proje olduğu gerçeğini vurgulayan birçok makale yer alıyordu. DOGE, Elon Musk’ın Twitter’ın yaklaşık yüzde 10’unu satın almasıyla yükselirken, Cardano ise tamamen organik trafik sayesinde yükseliş yaşadı.

Musk desteği genellikle Doge’un listelerde tırmanmasına yardımcı olurken, ADA token’ın arkasında bu konuda projeyi tanıtacak ve destekleyecek çok büyük isimler yok. Piyasa uzmanlarına göre projeyi ileriye taşıyan çoğunlukla projenin topluluğu ve gerçekleştirilen gelişmeler konusunda ağızdan ağıza dolaşan haberler

Geçtiğimiz hafta piyasaya meydan okumasına ek olarak, platformun işlem hacmi de Şubat ayının ortasından bu yana istikrarlı bir artış gösteriyor. Bu da ADA’ya olan ilgiyi daha da vurguluyor.

Kaynak: IntoTheBlock

Ayrıca Cardano’da uzun süreli HODL’er (altcoin’e bir yıldan uzun süredir yatırım yapanlar) ve orta vadeli HODLer’ların (altcoin’e 1 ila 12 ay arası yatırım yapanlar) sayısı da artış gösterdi.

Cardano daha önce de geniş piyasada trendine meydan okumayı ve ralliler gerçekleştirmeyi başarmasıyla biliniyor. Örneğin altcoin projesi, yakın geçmişte Temmuz-Eylül aylarında Alonzohard-fork’una giden süreçte piyasa oyuncularını şaşırtarak büyük yükselişler yaşamayı başarmıştı.

Projenin metriklerinin mevcut durumu uzun süreli bir yükselişe işaret etse de, kesin olarak bir yorum yapılamıyor, çünkü ADA’nın kaderi şu anda Bitcoin’in kaderine bağlanmış durumda görünüyor.

Yazım sırasında Cardano (ADA) 1,10 dolardan işlem görüyor. Proje, 24 saatlik grafikte yüzde 8, 7 günlük grafikte yüzde 7’lik düşüşten işlem görürken; son 30 günlük grafiğe göreise yüzde 33’ün üzerinde artmış durumda. Cardano, geçen yılın boğa koşusu sırasında, 2021 yılının Eylül ayında, ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.09 dolardan hala oldukça uzakta.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *