«
  1. Anasayfa
  2. Kripto
  3. Crypto.com hacklendi: Binlerce kullanıcı hesabı çalındı!

Crypto.com hacklendi: Binlerce kullanıcı hesabı çalındı!

Crypto.com hacklendi Binlerce kullanıcı hesabı çalındı

​Geçtiğimiz günlerde, kripto para borsalarının en büyüklerinden biri olan Crypto.com’unhacklendiği ortaya çıktı. Şirketin CEO’su KrisMarszalek, binlerce kullanıcı hesabının çalındığını doğruladı.

Günümüzde kripto para sektörünün büyüklüğü ve kullanıcı sayısı artmaya devam ederken siber saldırıları da beraberinde getirebilmektedir. Şirketin CEO’su KrisMarszalek, geçtiğimiz günlerde hacklenen Crypto.com hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

Crypto.com’un saldırıya uğradığı doğrulandı

Çarşamba günü Bloomberg röportajında ​​soruları yanıtlayan Marszalek, saldırıya uğradıklarını kabul etti ve yaklaşık 400 kullanıcı hesabının saldırıya uğradığını doğruladı. Saldırının duyurulmasından bu yana herhangi bir düzenleyiciden herhangi bir yardım almadıklarını belirten CEO, ancak resmi bir soruşturma yapılması durumunda bilgi paylaşacağını belirtti.

Crypto.com, kullanıcılara yetersiz bilgi sağlarken ve Marzalek’in önceki açıklamaları çok eleştirilirken, şirket saldırıyı yalnızca az sayıda kullanıcıyı etkileyen şüpheli bir etkinlik olarak nitelendirdi. Kısa bir süre sonra güvenlik firması PeckShield, Crypto.com’unEthereum’daki kayıplarının yaklaşık 15 milyon dolar olduğunu ve madeni paraların kripto para birimi gizlilik aracı Tornado Cash’e gönderildiğini bildirdi.

Şirketin CEO’su KrisMarszalek, Twitter’da hiçbir kullanıcı fonunun kaybolmadığını ve güvenlik önlemlerinin artırıldığını söylese de, siber saldırıyla ilgili tüm detayların yakın zamanda paylaşılması bekleniyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Sercan Bilik Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *