«
  1. Anasayfa
  2. Kripto
  3. DBS Bank CEO’su, Kriptonun Altına Alternatif Olabileceğini Söylüyor

DBS Bank CEO’su, Kriptonun Altına Alternatif Olabileceğini Söylüyor

i (70)

Singapur’un en büyük finans kurumu DBS Bank’ın CEO’su Piyush Gupta, kripto para birimlerinin altına ve mevcut finansal sistemdeki rolüne bir alternatif haline gelebileceğine inanıyor. Ancak Gupta, kriptoların “bildiğimiz şekliyle para” haline geleceğini düşünmüyor.

The Economic Times’a konuşan Gupta, Bitcoin’in altına bir alternatif olabileceğini ön görüyor. Ancak mevcut oynaklık dikkate alındığında, kripto varlığın “bildiğimiz şekliyle para” haline gelmeyeceğine dikkat çekiyor:

“Diğer bir zorluk, değerde yaşanan oynaklıktır. Bununla bir şeye ödeme yapmak istiyorsunuz ve bunun size neye mal olduğunu bilmiyorsunuz. Bugün kriptolar potansiyel spekülasyon değeri kaynağı ve bildiğimiz şekliyle bir para olması pek olası görünmüyor”

Gupta, bununla birlikte merkez bankalarının düzenleyici çerçeveyi tasarlamaktan sorumlu olması gerektiği için endüstrinin küresel düzenlenmesi çağrısında bulundu.

DBS Bank CEO’su, CBDC’lere de değinerek bunların uygulanmasının bankacılık sisteminde “aracılığın ortadan kaldırılmasına” yol açabileceğini öne sürdü.

Gupta, blockchain teknolojisinin faydalarından da söz etti. Teknolojinin “bir merkez kavramını” değiştirme yeteneğine sahip olduğuna inanıyor.

“Ticaret finansmanının nasıl işlendiğini değiştirebilir. Ödemelerin şeklini değiştirebilir, borsaların çalışma şeklini değiştirebilir”

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *