«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Dikkat: Bu Altcoin Sessizce İlerlemeye Devam Ediyor!

Dikkat: Bu Altcoin Sessizce İlerlemeye Devam Ediyor!

i (49)

Bonded LUNA (BLUNA), Litecoin (LTC) ve Chainlink‘i (LINK) sessiz sedasız bir şekilde geride bıraktı ve şu anda CoinGecko sıralamasında 22. sıraya kadar yükseldi.

LUNA, Terra blok zincirinin yönetişim ve hisselendirme token’ı olarak çalışıyor, BLUNA ise stake edilmiş LUNA ve ilgili blok ödüllerini temsil eden token’dır. BLUNA, LUNA gibi takas edilebilir ve devredilebilir olduğundan Terra’nın merkezi olmayan borsasında takas edilmektedir.

BLUNA, 24 saatlik grafikte %3,3 oranında değer kaybetmesine rağmen, 7 günlük grafikte %13,8’e varan yükseliş kaydetti. Öte yandan Litecoin (LTC) ve Chainlink (LINK) ise 7 günlük grafikte sırasıyla %8.3 ve %8.4’e varan kayıplar yaşadı. Terra (LUNA) da 7 günlük grafikte %15’e varan kazanç kaydetti.

bonded luna kripto para

BLUNA ve LUNA Neden Farklı Fiyata Sahip?

BLUNA’ya özgü diğer hususlar, fiyat verimsizliğinin ortak nedenine ek olarak, LUNA/BLUNA fiyatlandırmasının protokoller arasında farklılık göstermesine neden olmaktadır.

Örneğin Anchor Protocol‘de Bonded LUNA, LUNA’dan daha yüksek fiyatlandırılmış durumda. Bunun nedeni, anında yanma olmadıkça, BLUNA’nın Anchor’da bağlandıktan ve basıldıktan sonra yalnızca 21 gün (artı üç günlük işlem süresi) sonra yakılıp LUNA’ya geri alınabilmesidir. Ve BLUNA, yalnızca stake edilen LUNA’nın değerini değil, aynı zamanda 21 günlük kilitlenme süresi boyunca bahisten elde edilen blok ödüllerini de temsil ettiğinden, her zaman LUNA’dan daha değerlidir.

Öte yandan LUNA’nın fiyatı bazen BLUNA’dan daha yüksek olabilmektedir, bunun nedeni ise daha fazla kullanıcının DEX’lerde satın almak yerine Bonded LUNA satıyor. LUNA’nın daha yüksek fiyatlandırılmasının bir başka nedeni de, kullanıcıların normalde teminat olarak kullanmaları gerekmedikçe tahvil varlıkları satın almamasıdır.

Haber hazırlanırken Bonded LUNA 88.39 dolardan işlem görüyordu, LUNA ise 89.14 dolardan işlem görüyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *