«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Elon Musk’ın Twitter Yönetim Kurulu Üyeliği, Bu Meme Coin için Büyük Bir Şans Olabilir!

Elon Musk’ın Twitter Yönetim Kurulu Üyeliği, Bu Meme Coin için Büyük Bir Şans Olabilir!

1515356895437

Elon Musk dün %9,2 hissesine sahip olduğunu açıkladıktan sonra Twitter Yönetim Kurulu’na atandığını duyurdu. Bu hisse, Musk’ın Twitter’daki en büyük yatırımcı olmasını sağladı. Peki bu gelişme Dogecoin (DOGE) için ne anlama geliyor?

Elon Musk, Twitter Yönetim Kurulu’nda

Yatırım şartlarına göre, bireysel yatırımcı, yatırım ekibi üyesi veya Twitter yöneticisi olarak genel olarak sahip olabileceği en büyük pay %14,9’la sınırlandırılmış durumda.

Jack Dorsey’in CEO’luk görevini bırakmasının ardından yerine Parag Agrawal geçmişti. Agrawal, Musk’ın yönetim kuruluna katılacağını duyurdu. 2. Sınıf yönetici olarak görev alacak Musk, görevini 2024’teki hissedarlar toplantısına kadar sürdürecek.

Elon Musk’ın bir Dogecoin (DOGE) hayranı olduğu bilinen bir gerçek. Musk bu hayranlığını sık sık desteklerle sürdürmenin yanı sıra Dogecoin üzerinde oluşan bir sosyal medya platformu bile kurmayı düşündü. Twitter geçen yıl Bitcoin ve Ethereum’da sınırlı özellikler sunduktan sonra, Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, Twitter’dan DOGE’yi de desteklemesini belirtmişti.

Elon Musk’ın artık Twitter’da karar verme yetkisi olduğu göz önüne alındığında, uzun süredir beklenen gelişme belki de gerçek olabilir.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *