«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Ethereum Balinaları Sessizce ETH’nin En Büyük Rakiplerinden Birini Stokluyor

Ethereum Balinaları Sessizce ETH’nin En Büyük Rakiplerinden Birini Stokluyor

i (14)

Yeni on-chian veriler, var olan en büyük Ethereum balinalarından bazılarının ETH’nin başlıca rakiplerinden birine yatırım yaptığını gösteriyor.

WhaleStats’ın en son yayınlanan haftalık rakamlarına göre, en büyük 100 Ethereum cüzdanı Wrapped Luna‘ya (WLUNA) önemli yatırımlar yapıyor.

Wrapped Luna, Ethereum rakibi Terra’ya (LUNA) sabitlenmiş, Ethereum blockchain’inde Terra’yı (LUNA) temsil etmeyi amaçlayan bir Ethereum token’ıdır. WLUNA, LUNA değildir, LUNA’nın değerini izlemek için tasarlanmış ayrı bir ERC-20 token’ıdır.

Kripto para esasen Ethereum yatırımcılarına LUNA sahiplerine Ethereum’daki merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarına katılmanın bir yolunu sunar.

Wrapped Luna (LUNA), Ethereum balinaları arasında en çok satın alınan 10 altcoin listesine girdi ve yayınlandığı sırada dokuz numarada yer alıyor. Geçen hafta, altcoin’in ortalama balina alımı, yayınlandığı sırada yaklaşık 76.300 dolar değerinde 900 LUNA idi.

LUNA/WLUNA’nın fiyatı geçen ay %75’in üzerinde değer kazandı ve yazının kaleme aldığı sırada 91.27 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bunların yanında WhaleStats’tan gelen son rakamlar, ETH balinalarının yüksek hacimlerde stablecoin ticareti yapmaya devam ettiğini ve Wrapped Bitcoin (WBTC) ve Chainlink‘in (LINK) de pozitif girişlere tanık olduğunu gösteriyor.

Başka bir ETH rakibi, en çok satın alınan altcoin’lerin ilk 10 listesinde (Ethereum rakibi Fantom’un (FTM) ERC20 versiyonu) yer alsa da, rakamlar ortalama olarak balinaların geçen hafta satın aldıklarından daha fazla FTM sattığını gösteriyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *