«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Ethereum: Borsa Bakiyeleri En Düşük Seviyelere İndi! Ne Anlama Geliyor?

Ethereum: Borsa Bakiyeleri En Düşük Seviyelere İndi! Ne Anlama Geliyor?

12313-DUnN_cover.jpg

Borsalardaki lider altcoin Ethereum (ETH) bakiyeleri, sürpriz olarak adlandırılabilecek bir şekilde dört yılın en düşük seviyesine ulaştı . Önde gelen analitik platformu Glassnode’un verilerine göre, borsalarda tutulan toplam ETH sayısı 20 milyonun altında kaldı. Glassnode bu sayıyı 22 Temmuz Cuma günü geç saatlerde kaydetti.

Yatırımcılar, lansman yaklaştıkça, Ethereum (ETH)’lerini merkezi borsalarda tutmaktan kaçınıyor

Borsalardaki Ethereum bakiyeleri, sürpriz bir şekilde dört yılın en düşük seviyesine kadar geriledi . Elde edilen verilere göre, borsalarda tutulan toplam ETH sayısı 20 milyonun altında kaldı. ETH’nin bu tür döviz bakiyeleri en son Temmuz 2018’deydi. Dönem boyunca, ETH döviz bakiyeleri yaklaşık 19,93 milyondu. Bu olayın ardından yatırımcılar Ethereum 2.0 ağ yükseltmesine hazırlanıyor olabilir. Ayrıca,

Vitalik Buterin’in birleşmeden sonra saniyede 100.000 işlem olasılığından bahsetmesi, yatırımcıların eylemlerini etkileyebilirdi. Ancak, sadece bu değil. Döviz bakiyesi indirimleri de başka bir şeyle eşleştirildi.

ethereum
Benzer şekilde, Ethereum zincirinin döviz çıkış hacmi son birkaç gündür çok büyük . Metrik, son 13 ayın Tüm Zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı. Şuan, Haziran 2021’den beri ulaşamadığı bir rakam olan 602.618. Bu eylem, Konsensüs Katmanı lansmanı yaklaştıkça yatırımcıların ETH’lerini merkezi borsalarda tutmayı planlamadıkları varsayımını daha da kanıtlıyor. Peki, bu ETH fiyat hareketini nasıl etkiledi?

Fiyat düşüşünün yanı sıra ETH’ye başka neler oluyor?

ETH işlem hacmi son 24 saatte yaklaşık yüzde 2,98 artarken, fiyatı hafifçe düştü.

22 Temmuz’da 1.638 dolara kadar yükselen ETH, 1.600 dolar bölgesinden ayrıldı. Lider altcoin ETH fiyatı şuan yaklaşık 1.580 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Santiment verileri incelendiğinde, günlük aktif ETH adreslerinin arttığını gösterdi. 19 Temmuz itibariyle 487.070 idi. Ancak, şuan 536.750’ye yükseldi . Ağ etkinliği de 17 Temmuz’dan bugüne (23 Temmuz) arttı. Günlük dört saatlik grafikte, ETH hala mevcut fiyatından yükselme potansiyeline sahip görünüyor. Yönlü Hareket Endeksi (DMI), alıcıların avantajlı olabileceğini ortaya koydu. Bununla birlikte, -DMI çizgisi (kırmızı), +DMI’yi (yeşil) karşılamaya oldukça yakın görünüyor ve düşüş eğiliminin de mümkün olduğunu gösteriyor.

ethereum

Ek olarak, Göreceli Güç Endeksi (RSI) 56 ile 57 bölge arasında salınarak bir miktar tarafsızlığını korudu. Ancak yine de alıcılar için bir avantaj sağlıyor. Bununla, ETH fiyat hareketi henüz kararsız olabilir. Bununla birlikte, daha fazla yatırımcı eylemi, onu belirli bir yöne ayarlayan oyunun kurallarını değiştirebilir.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *