«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Ethereum Gas Ücretleri Ağustos 2021’den Bu Yana En Düşük Seviyeye Geriledi

Ethereum Gas Ücretleri Ağustos 2021’den Bu Yana En Düşük Seviyeye Geriledi

ethereum-classic

Ethereum (ETH) blok zincirindeki işlemler için gas ücretleri, 2021 Ağustos ayından bu yana en düşük seviyeye geriledi ancak bu seviye yine de işlemlerin ucuz olduğunu göstermiyor.

CryptoRank Platformu tarafından paylaşılan Coinmetrics kaynaklı verilere göre, 9 Mart itibariyle bir Ethereum işleminin yedi günlük hareketli ortalama maliyeti 11.14 dolar olarak gerçekleşti ve bu, 55 dolarlık seviyelere çarpıcı bir şekilde yükselmeden önceki dönem olan geçen yılın ortasında kaydedilen seviyelere geri döndüğünü gösteren bir detay.

Etherscan verileri, düşük hızlı bir onay için gas ücretlerinin yaklaşık 30 Gwei’ye (1.53 dolar), yüksek hızlı bir onay için 32 Gwei’ye (1.64 dolar) mal olacağını tahmin ediyor.

Ycharts verileri ise, Ethereum’un ortalama gas fiyatının yılın başından bu yana hızla düştüğünü ve 10 Ocak’taki 218 Gwei’den dün 40.82 Gwei’ye düştüğünü gösterdi.

2021 yılında NFT ve DeFi sektörlerinin inanılmaz bir hızad büyümesi, ağdaki işlemlerin yoğunluğunu arttırmış ve aşırı pahalı gas ücretlerinin yoğun baskını altında kalmıştı. Ağdaki tıkanıklığın azalması ve daha düşük işlem ücretleri 2021 yılının sonlarına kıyasla NFT ve DeFi sektörlerine olan ilginin azalmasına bağlanıyor.

Son 30 güne bakacak olursak, DappRadar verileri, Ethereum’daki en iyi 10 pazar yerinden dokuzunun ticaret hacminin düştüğünü, ilk sıradaki LookRare ve ikinci sıradaki OpenSea’nin her ikisinin de %78,27 ve %34,75 oranında değer kaybettiğini tespit etti. Diğer kayda değer kayıplar ise, her biri %73,29 ve %80,65 ile SuperRare ve Rarible’da gerçekleşti.

Ethereum tabanlı DeFi ise geçen ay kilitlenen toplam değer (TVL) ve yerel varlık token fiyatı açısından her şeyi gören ilk 10 projeden sekizinde sıkıntı yaşamaya devam ediyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *