«
  1. Anasayfa
  2. Finans
  3. Hangi Ürünlerde KDV Düşecek.. Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı

Hangi Ürünlerde KDV Düşecek.. Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı

erd

Uzun zamandır merak edilen KDV düzenlemesi ile ilgili açıklama Cumhurbaşkanı’ndan geldi.. Hangi ürünlerde KDV indirimi olacak. KDV ile ilgili yeni düzenleme de kapıda

Bütün ürünlerin masaya yatırıldığını belirten Erdoğan, “Bunların arz-talep dengesindeki yeri neyse ona göre adımlar atacağız” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı katma değer vergisinde sadeleştirme kapsamında bir çalışma hazırlıyor. Bu çalışmaya göre, KDV düzenlemesi tek bir ürüne yönelik olmayacak, birçok ürün ile doğrudan ilgili olacak.

Yapılacak düzenleme ile bazı ürünlerde şuanda da geçerli olan ürünler çerçevesinde KDV artışı olurken bazılarında ise vergi oranının tam tersine düşeceği öngörülüyor.

Çözüm Önerileri Devam Ediyor

 Erdoğan, yeni ekonomi programı içerisinde özellikle KDV etkinliğini ve adaleti sağlamak amacıyla düzenlemeler yapılacağı yönünde kararın alındığını ifade etti. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın bu konuyla ilgili çalışmalar yürüttüğünü de belirten Erdoğan, “KDV oranlarının sadeleştirilmesi, oran farklılıklarının giderilmesi yönünde çözüm önerileri alınıyor” şeklinde açıklamalar yaptı.

Her Türlü Ürün Masaya Yatırıldı

 Erdoğan, “Atılması gereken adımlar varsa o adımları gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı. ‘Hangi ürünlerde KDV indirimi olacak?’ sorusuna da yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her türlü ürünler masaya yatırılıyor. Bunların arz-talep dengesindeki yeri neyse ona göre adımlar atacağız.” ifadelerini kullandı.

KDV, hala yüzde 1, yüzde 8 ve yüzde 18’lik dilimlerde uygulanıyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *