«
 1. Anasayfa
 2. Blockchain
 3. Hareket Et Kazan Projeleri Tekrar Yükseliyor! Step App(FITFI) MEXC’de %14.797,95 Oranıyla En Yüksek Kazanca Ulaştı !

Hareket Et Kazan Projeleri Tekrar Yükseliyor! Step App(FITFI) MEXC’de %14.797,95 Oranıyla En Yüksek Kazanca Ulaştı !

55g5g5

Hareketli blok zinciri oyunu Stepn (STEPN) viral hale geldikten sonra, Hareket Et Kazan projeleri tekrar yükselişe geçti ve böylece Avalanche ekosisteminde benzersiz Step App (FITFI) projesinin listelenmesiyle sonuçlandı. MEXC’nin verileri doğrultusunda, Step App’in (FITFI) fiyatı, MEXC’de listelendikten sonra sadece 11 gün içinde ilk fiyatından 147 kat arttı. Fiyat, 0,174 dolara düşmesine rağmen, %3451’lik kazanç sürdürüldü ve günlük işlem hacmi 27.24 milyon doları aştı.

1. Proje Tanıtımı

Step App(FITFI), Avalanche tabanlı çalışan bir blockchain oyunu olan FitFi’nin (Fitness Finance) geliştirme protokolüdür. FitFi, fiziksel ortamla dijital ortamın birleştiği noktadır. Fiziksel deneyimleri ve Metaverse deneyimini en üst düzeye çıkarmak için NFT ve coğrafi konum teknolojisini kullanır. Step App’in (FITFI) oyun mekanizması, ikisinin de satış noktası olması nedeniyle Stepn’e (STEPN) benzer. Koşarken kazanma, fitness ekonomisi için oyunlaştırılmış bir Metaverse oluşturma ve NFT oyunları ile fiziksel dünya arasında bir köprü kurmayı hedefleme gibi özellikler yer alır.

Step App (FITFI), Web2 kullanıcılarını düşük bir maliyetle Web3’e aktarabilir. Oyuncular spor ayakkabı NFT’lerini aldıktan sonra, gerçek dünyada dolaşırken, sistem yürünen yaklaşık adım sayısını hesaplar ve doğrudan sanal dünyaya taşır. Fiziksel güçleri daha sonra tokenlere dönüştürülür ve oyuncuların yürüyerek ya da koşarak gelir elde etmelerini sağlanır.

Veriler, dünyada 400 milyondan fazla koşu uygulaması kullanıcısı olduğunu ve 1 milyardan fazla insanın egzersiz olarak yürümeyi, koşmayı veya hızlı tempolu koşuları tercih ettiğini gösteriyor. Sektör büyük bir pazar potansiyeline sahiptir ve COVID-19 ayrıca fiziksel ve zihinsel sağlığın önemini ortaya çıkarmıştır. Step App (FITFI), Metaverse ve GameFi pazarlarının bir sonraki ortak noktası ve Metaverse ile bağlantılı fiziksel deneyimlerin somutlaşmış hali olabilir.

Step App (FITFI), yazının yazılma döneminde uygulamasını henüz başlatmadı, ancak ön kayıt ve stake seçenekleri halihazırda aktif. Oyuncular, puan kazanmak için kaydolabilir ve referans görevini tamamlamak için web sayfasından ön kayıtlarını tamamlayabilir.

Duyurular ışığında, oyuncular aşağıdaki yöntemlerle ödül almaya hak kazanabilecektir:

1. Oyun Geliri

 • Mikro işlem: Oyuncular, özelleştirilmiş desenler, görünümler, profil resimleri gibi maddeleri oyunda takas edebilir.
 • Oyun Stake Etme: Oyuncular arkadaşlarıyla ya da başkalarıyla rekabet edebilir. Bu yarışmalar, yönetişim tokenleri kullanılarak gerçekleştirilir. Kazananlardan %2,5 işlem ücreti kesintisi yapılacaktır.
 • Turnuva Oyunları: Oyuncular, küresel ve bölgesel skor tablolarında adım sayılarıyla rekabet edebilirler. Kazananlar benzersiz görünümlerin kilidini açabilir ve özel bir skor tablosuna sahip olabilir. Turnuvaya katılım bilet gerektirmektedir. Satın alınan bilet, ödül havuzuna eklenir ve oyun, alınan tüm bilet ücretlerinden %5 kesinti yapacaktır.

2. NFT Geliri

 • NFT Pazarı: Uygulama içi NFT pazarındaki tüm NFT işlemleri için %2,5 ücret uygulanır.
 • NFT Satışları: Sınırlı sayıdaki sneak’ler ayda bir kez verilir.
Resmi web sitesi:https://step.app/try-app
Step App Staking:https://staking.step.app/

2. Token Ekonomisi

Step App, FITFI’nin yönetişim tokeni, KCAL ise oyun içi token olduğu çift tokenli bir sisteme sahiptir.

Bunların arasında, yönetişim tokeni FITFI’nin toplam arzı 5 milyardır ve dağıtım aşağıdaki şekilde yapılacaktır.

 • DaoMaker’da halka açık satışta %14’ünün kilidi, 343 bin dolarlık ilk piyasa değerinde açılacak. Satış fiyatı 0,0049 USDT’dir. İlk kez %10 serbest bırakıldıktan sonra, tokenlerin %5’i 90 gün boyunca kilitlendikten sonra her ay doğrusal olarak serbest bırakılacaktır.
 • Pazarlamada %15’lık kısım kullanılacaktır.
 • %6 danışmanlar ve ortaklar için kullanılacaktır, 1 yıl süreyle kilitlenecektir.
 • %30 Madencilik ve Hareket Et Kazan projesinde kullanılacaktır
 • 20% staking, likidite ve teşviklerde kullanılacaktır
 • 15% ekibe ait olacaktır

Tokenlerin kilidinin açılması ve sağlanması aşağıdaki tabloda gösterilmektedir:

3. Ekip ve Ortaklar

Proje herhangi bir kurumsal fon almamaktır fakat DaoMaker’da doğrudan bir IDO başlatılmıştır.

Çekirdek ekip üyeleri:

 • Eski zerion.io CEO’su, Kirill Volgin
 • DeFi öncüsü, Dmitry Gordeychuk

Ortaklar:

 • DaoMaker Kurucusu Hatu
 • 20 yıllık spor endüstrisi deneyimine sahip emektar ve McLaren Racing’in Eski Kıdemli Başkan Yardımcısı Dharpan Randhawa
 • Primitive Crypto’nun kurucusu Dovey Wan ve WOM/YEAY’in kurucusu Melanie Mohr ve diğerleri
 • Sprint dünya şampiyonu Daniel Ritchie, proje elçisi olarak görev yapıyor

4. İlgili Bağlantılar

Web Site:https://step.app/

Twitter:https://twitter.com/stepapp_

Discord:https://discord.gg/stepapp

Telegram:https://t.co/CJMvDRfRO4

Litepaper:https://step.app/litepaper

5. Token Kullanımı

Step App token ekonomisi, stake etme, kilitleme, likidite, teşvikler, geri alımlar, yakmalar gibi faaliyetleri içerir. FITFI, ekosistem ücretlerinden yararlanan yönetişim tokenidir. KCAL, SNEAK satın almak için kullanılabilen ve SNEAK stake ederken koşarak kazanılabildiğiniz oyun içi tokendir.

Yönetişim tokeni FITFI, aşağıdaki alanlarda kullanılabilir.

 1. Yarışmalar ve turnuvalarda staking yapın
 2. Çeşitli oyun içi işlemlerde işlem ücretlerini ödemek için NFT olarak faaliyet gösterin
 3. DAO modeli için oy kullanın

Oyun içi token KCAL aşağıdaki alanlarda kullanılabilir:

 1. SNEAK oluşturun
 2. NFT’ler tutun ve yürüyerek ya da koşarak kazanın
 3. Stake edin ve kazanılan KCAL 10 günde bir dağıtılsın

FITFI’nin en büyük riski, temel katkıda bulunanlar, danışmanlar ve IDO tarafından token kilidinin açılması ve geri çekilmesinden kaynaklanmaktadır. Geçmişte viral olan STEPN, sayısız insanın finansal özgürlüğü elde etme fırsatını kaçırmasına izin veriyor. DaoMaker tarafından desteklenen ve IDO’su aynı platformda olan bir proje olan Step App’in iyi bir geliştirme fırsatı sunması bekleniyor. Ünlü sporcular, projenin küresel elçileri haline geldi ve birçok blok zinciri ünlü influencerlar, danışman olarak hareket ediyor. Stepn tarafından açılan piyasa değerine ek olarak, piyasanın bu popüler projeden beklentisi yüksek. Yine de erken kullanıcı spekülasyonlarının büyük bir kısmında, platformun henüz piyasaya sürülmemiş olması gerçeği ve kendini özgü oyun mekanizmasının piyasada test edilmemiş olması göz önüne alındığında, bu projenin gözlemlenmeye devam etmesi gerekiyor.

Dikkat: Bilgiler sadece paylaşım amaçlıdır ve herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen piyasada mevcut olan risklere karşı dikkatli olun.

MEXC Kayıt Linki: https://www.mexc.com/tr-TR/register?inviteCode=15FJM

Bizi sosyal medyada takip edin

Telegram: https://t.me/MEXCTurkey

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *