«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Kısa Vadeli Fiyat Hareketlerinin Bitcoin’in Yönünü Belirlemesi Bekleniyor

Kısa Vadeli Fiyat Hareketlerinin Bitcoin’in Yönünü Belirlemesi Bekleniyor

webp-net-resizeimage___media_library_original_1197_798

Bitcoin (BTC) ve ethereum (ETH) dahil olmak üzere en büyük kripto paraların fiyatı, hafta sonu boyunca görülen karmaşık performansların ardında pazartesi günü düşmeye devam etti. Piyasadaki bu karmaşıklık traderları belirsizliğe sürüklerken, bazı analistler sıradaki kısa vadeli fiyat hareketinin muhtemelen aynı yöndeki gelecek hareketlerin sinyalini vereceğini söylüyor.

Saatler 19:40’ı gösterirken BTC 42.335 dolardan işlem görüyor, son 24 saatte %3 düştü ve son 7 gün içinde %1 arttı. Aynı zamanda ETH 3.233 dolarda duruyor, son 24 saatte %4 düştü ve bir hafta içinde %2 arttı.

On-chain analiz firması Glassnode‘un haftalık güncellemesinde, mevcut Bitcoin pazarının “durgun” olduğu, piyasa katılımcılarının yüksek enflasyon ve ABD merkez bankası Fed’in para politikasını sıkılaştırmasının bir numaralı kripto para için ne anlam ifade ettiğini özümsediği belirtildi.

Glassnode, Fed’in tutumundaki değişikliğin “kısa vadede Bitcoin pazarını sarstığını” yazarak, “orta vadede de pazarı etkilemesinin” riskli olduğunu ekledi.

Bitcoin fiyatına gelince analistler, sıradaki kısa vadeli hamlenin Bitcoin’in orta vadeli yönünü belirleyeceğini söylediler. Analistler, güçlü yükseliş isteği bir rahatlama rallisini tetikleyebilirken, daha fazla kaybın da halihazırda zararda olan traderların “zararına satış yapmasına” yol açacağını eklediler.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *