Kripto Borsa Devi Bu Altcoin’lere Yatırım Yapıyor

Kripto para birimi borsası devi Coinbase, makroekonomik istikrarsızlığın ortasında yatırım yaptığı kripto varlıklarını açıkladı.

ABD merkezli en iyi kripto borsası platformu yeni bir blog gönderisinde, 2022’nin birinci çeyreğindeki kripto portföyünün ayrıntılı bir dökümünü açıkladı ve finansal hayatının devamında istikrarsız bir makro ortamda nasıl gezinmeyi planladığına dair bilgileri paylaştı.

“Birçok kripto yatırımcısı sarsıntılı bir makro tablo karşısında oldukça gergin… Ancak stratejimiz çok fazla değişmeyecek. Günümüzün en başarılı projelerinden bazılarının 2018/2019 ayı piyasasında finanse edildiğini hatırlatmakta fayda var.

Bu ışıkta Compound (COMP)OpenSea, Polygon (MATIC)Arweave (AR)StarkwareBlockfi, Near Protocol (NEAR) ve Messari gibi projelere yaptığımız erken yatırımlarımız akla geliyor.

Bu nedenle, daha geniş piyasa koşullarından bağımsız olarak, sektörü ileriye taşıyan kaliteli kuruculara ve projelere yatırım yapmaya devam edeceğiz.”

kripto

Coinbase, birinci çeyrekte Web 3.0’a ve cross-chain platformlara yatırım yaptıklarını çünkü birçok ağın değerinde büyüme olduğunu ve bu da sayısız blok zincirinde sermaye akışı talebi yarattığını söylüyor.

“Birden çok ağın etrafında artış yaşayan değer, bir zincirdeki değerin diğerine akması için artan bir ihtiyacı ortaya koydu. Sonuç olarak, blok zincirler arasındaki etkinliği kolaylaştırmak için zincirler arası altyapının inşa edildiğini görmeye devam ediyoruz. (Coinbase Ventures Q1 yatırımlar arasındaı: LayerZero, ZK Link (TBA), LiFi, Foxchain, Socket, Composable Finance (LAYR) bulunuyor).”

Bunların yanı sıra ABD’li kripto borsasının başkanı daha sonra katman-1 blok zincirlerinin hala inovasyona devam ettiğini iddia ediyor ve platformun bu alandaki yatırımlarını özetliyor.

“Şu anda hala geliştirme aşamasında olan yeni deneysel katman-1’lerin varlığına şahit oluyoruz.

[Eski Diem çalışanları tarafından geliştirilen genel amaçlı bir L1 olan] Aptos’a, [modüler blok zinciri] Celestia’ya (CELT) ve [bir Proof-of-Archival/Arşiv Kanıtı konsensüsü olan] Subspace’e olan yatırımlarımız, endüstrinin temel katman konusunda yenilik yapmayı bitirmediğini gösteriyor.

Coinbase ayrıca Ethereum (ETH) rakibi Polkadot’un (DOT) Polkadot ekosisteminde paralel olarak çalışan projeye özel blok zincirler olan parachain’lerine de yatırım yaptığını söylüyor.

“İlk çeyrekte özellikle Polkadot ekosisteminde aktiftik…

Şu anda piyasaya sürülmüş olan 5 parachain’den (Acala (ACA), Moonbeam (GLMR), Parallel Finance (PARA) ve Astar (ASTR) ) 4’üne yatırım yaptık. Bunun yanı sıra Satori ve Moonwell’e gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla 1. çeyrekte DOT sularının derinliklerine daldık.”

Coinbase ayrıca blockchain oyun platformu Joyride, Vietnamlı oyun loncası Ancient8 ve popüler Bored Ape Yacht Club’ın non-fungible token (NFT) koleksiyonunun yaratıcısı Yuga Labs’a da yatırım yaptığını belirtiyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published.