«
  1. Anasayfa
  2. Kripto
  3. Kripto dünyasında günün öne çıkan başlıkları

Kripto dünyasında günün öne çıkan başlıkları

Kripto dünyasında günün öne çıkan başlıkları

Kripto para endüstrisinde günün öne çıkan gelişmelerinden derlediğimiz haber özetlerine içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Nirmala Sitharaman: “Hindistan’da merkez bankası ve hükümet kripto paralar üzerinde uyum içinde çalışıyor”

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman ve Hindistan Merkez Bankası (RBI) Başkanı Shaktikanta Das’ın konu üzerinde görüşmesiyle kripto paralar yeniden ülkenin gündemine girdi. 

Maliye Bakanı, bütçe görüşmelerinde RBI’nin gelecek yıl Blockchain tabanlı bir dijital para birimi başlatacağını duyurdu. Hükümet ayrıca dijital varlıkların vergilendirilmesini önerdi.

Shiba Inu’nun net akışı %850 arttı

Kripto para piyasalarında Shiba Inu gibi popüler altcoinler için bazı olumlu gelişmeler söz konusu.

WhaleStats izleme hizmetinden alınan verilere göre, Shiba Inu’nun net akışı son 24 saatte %850’den fazla artarak piyasaya pozitif bir fon akışına işaret etti. Artış, hafta sonu işlemlerinde düşüşten sonraki yatay seyre ve piyasanın hafif toparlanması da dahil olmak üzere çok sayıda faktöre bağlanabilir.

Elon Musk, Tesla’dan Sonra SpaceX’in Starlink’i için de Dogecoin sinyali verdi

Dogecoin, son aylarda ana akım benimsenme haberlerinin körüklediği yukarı yönlü bir hareket yaşadı. Tesla’dan sonra, Elon Musk tarafından yönetilen başka bir şirket, DOGE ödemelerini kabul etmeye başlayabilir.

Bir Twitter kullanıcısı, Starlink’in Dogecoin’i kabul edip edemeyeceğini sormasına yanıt olarak Elon Musk, tweet’e göz kırpan bir yüz emojisi ile yanıt verdi ve bazıları bunu Starlink’in Dogecoin ödemelerini entegre etmeyi düşündüğü şeklinde yorumladı.

Teknik olarak özel uzay araştırma şirketi SpaceX’in bir kolu olan Starlink, dünyadaki mümkün olduğunca çok insana yüksek hızlı geniş bant internet sağlamayı vaat eden bir uydu internet projesi. Starlink, birçok başarılı fırlatmanın ardından şimdiye kadar 2.000’den fazla çalışan uyduyu yörüngeye yerleştirdi.

Cardano ve Polkadot ETP’leri Alman Menkul Kıymetler Borsasında piyasaya sürüldü

Bugün iki yeni borsada işlem gören ürün (ETP), Valor Polkadot (DOT) EUR ve Valor Cardano (ADA) EUR, Frankfurt Menkul Kıymetler Borsasında işlem görmeye başladı. ETP’ler, bireysel ve kurumsal yatırımcıların bankalar veya aracı kurumlar aracılığıyla DOT ve ADA tokenlerine dolaylı yatırım imkanı sunacak.

Uber CEO’su eninde sonunda kripto para ile ödeme seçeneği geleceğini söylüyor

Uber CEO’su Dara Khosrowshahi, Bloomberg’e verdiği demeçte, Uber kullanıcılarının sonunda kripto para kullanarak yolculuklar için ödeme yapabileceklerini söyledi. Ancak şirket, işlem ücretlerini düşürecek ve daha çevre dostu hale getirecek değişiklikleri bekleyerek esasen Tesla ile aynı yolu izliyor.

Uniswap V3 Likidite Yönetim Platformu Universe Finance, yarın IDO sürecini başlatıyor

Universe Finance, 15 Şubat’tan 18 Şubat’a kadar sürecek olan IDO’sunu başlatacağını duyurdu. Hem Polygon hem de Ethereum ağlarında çalışan Uniswap V3 likidite yönetim platformu, IDO’nun kullanıcıların İlk Dex Teklifine katılabilecekleri üç günlük bir süre boyunca gerçekleşeceğini söyledi.

Intel (NASDAQ:INTC), Blockchain ve kripto madenciliğinde kullanılabilecek yeni bir çip piyasaya sürdü

Teknoloji devi, yeni Blockchain çipinin kripto madenciliğinde ana akım GPU’lardan 1000 kat daha iyi performansa sahip olacağını iddia etti. Intel, bu yıl yeni bir hızlandırıcı çipin piyasaya sürülmesiyle kripto madenciliği ve Blockchain sektörlerine girme planlarını duyurdu.

Şirket, yeni hızlandırıcı çipinin enerji açısından verimli olduğunu ve Blockchain teknolojilerinin küresel gelişimine katkıda bulunmak için tasarlandığını dile getirdi. Intel, bu teknolojilerin gerektirdiği muazzam miktarda işlem gücü ve enerji nedeniyle müşterilerinin çoğunun sürdürülebilir çözümler aradığını belirtti.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Sercan Bilik Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *