«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Kripto Girişimi Wyre Payments 1.5 Milyar Dolarlık Bir Anlaşmayla Ödeme Şirketi Bolt Financial Tarafından Satın Alınacak -WSJ

Kripto Girişimi Wyre Payments 1.5 Milyar Dolarlık Bir Anlaşmayla Ödeme Şirketi Bolt Financial Tarafından Satın Alınacak -WSJ

wyre-payments-vector-logo.png

Ödeme odaklı finansal teknoloji şirketi Bolt Financial, kripto hizmetleri sunan girişim şirketi Wyre Payments’ı 1.5 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın alıyor.

Wall Street Journel (WSJ)7 Nisan tarihli haberinde kripto girişimi Wyre Payments‘ın ödeme şirketi Bolt Financial tarafından satın alınacağını bildirdi.

Haberde, anlaşmaya yakın kaynaklar tarafından 1.5 milyar dolar değerinde olduğuna yer verilen satın alma anlaşması, araştırma şirketi Dealogic‘in verilerine göre kripto endüstrisindeki özel amaçlı bir satın alma şirketi (SPAC) içermeyen anlaşmalar arasında en büyük satın alma işlemi olacak.

San Francisco merkezli blockchain tabanlı ödeme şirketi Wyre, bireysel ve kurumsal müşterilere bankalar ve kripto cüzdanları arasında ulusal para birimlerini ve kripto para birimlerini değiştirme hizmetinin yanı sıra kripto para ticareti hizmeti sunuyor.

ABD‘de 27 eyalette lisansı bulunan Wyre, geçen yıl Fintech Fast Track Programına katıldıktan sonra Visa ağına bağlanmıştı.

Çevrim içi ödeme hizmetleri sağlayan Bolt Financialocak ayında 11 milyar dolarlık değerlemeyle 355 milyon dolar toplamıştı.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *