Kripto Para Hesaplama

Kripto para hesaplama, yatırımcıların en çok ilgisini çeken konulardan biridir. Özellikle, kripto paralar ile ne kadar kâr edeceği hususu yatırımcıların merakını cezbeden bir konudur. Herhangi bir şeye yatırım yapmadan önce, kazanç hesaplama sistemlerini öğrenmek doğru yatırım yapmanızın ilk kuralıdır diyebiliriz. Son yıllarda enflasyon ve zam ülkemizde hayli yüksek seyrediyor. Bu sebeple yatırımcılarda yüksek kâr oranlı yatırım fırsatlarına yönelmeye çalışıyorlar. Doğal olarak da kripto para hesaplama yaparak ne kadar kâr edeceklerini hesaplamak istiyorlar. Peki, bitcoin alan birisi ne kadar kâr edecek ve kripto para hesaplama nasıl yapılır?

Bitcoin Kazanç Hesaplama

Bitcoin ilk kripto para birimi olma özelliğiyle adeta sektörün lokomotifi konumundadır. 9 Şubat 2011 yılında 1 bitcoin tarihinde ilk kez 1 doları geçmişti. Şuanda 1 bitcoin 40 bin ile 50 bin dolar arasında fiyatlanıyor. Tüm coinler neredeyse onun hareketini izlerler. Bu sebepten al sat işlemlerinde kar etmek isteyen yatırımcılar genellikle bitcoini tercih ediyorlar. Bu durumunu dominance değerlerinde de görebiliyoruz. Bitcoinkazançhesaplama sisteminde ise yaptığınız örneklemek gerekirse:
Diyelim ki, bir bitcoin 10 dolar ve siz 10 dolarlık 1 adet bitcoin satın aldınız. Bitcoin yükselir ve 12 dolar olursa. Sizin 1 adet bitcoininizin fiyatı da 12 dolar olacağı için toplamda 2 dolar kazanmış olursunuz. Yani önemli olan aldığınız kripto paranın adeti ve yüzdesel olarak ne kadar yükseldiği. Bu yüzden bitcoin kazanç hesaplama yatırımcılar için oldukça basit bir sistemdir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.