«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Latin Amerika ülkesinde kripto benimsemesi artıyor!

Latin Amerika ülkesinde kripto benimsemesi artıyor!

indir-58-1.jpg

Batı ülkelerde kripto benimsemesi gün geçtikçe artıyor. Özellikle de bu benimseme Amerika kıtasında kendini daha çok belli ediyor. Latin Amerika ülkelerinde insanların daha fazla kripto yatırımı yaptığı görülüyor. Bu en son yapılan anketlerde de ortaya çıktı. Arjantin’de yapılan anket kullanım ve yatırım oranını yeniden gösteriyor.

Americas Markets Intelligence tarafından yapılan bir ankete göre, Arjantinliler kripto para birimleriyle çok ilgileniyorlar. Çalışmadan elde edilen verilere göre, her 10 Arjantinliden birden fazlası bir tür kripto yatırımı yaptı. Ayrıca, ankete katılanların %18’i gelecekte kripto para satın almakla ilgilendiklerini belirtti.

Kripto benimsemesi Arjantin’de patladı

Americas Markets Intelligence tarafından yakın zamanda bir rapor paylaştı. Arjantin’de kripto para biriminin benimsenmesi söz konusu olduğunda önemli bir büyüme dikkat çekiyor. 400 farklı kullanıcı üzerinden yapılan ankette, 100 Arjantinliden 12’sinin geçen yıl kriptoya yatırım yaptığı ortaya çıktı. Bu sayı düşük gibi görünse de aslında Güney Amerika’daki diğer ülkeler için bulunan istatistiklerden daha yüksektir. Brezilya %7, Meksika ise %6’lık bir kripto benimsemesi mevcut.

Kripto edinmenin nedenleri

Anket, Arjantin’deki bu büyümenin Güney Amerika’daki toplam büyümenin üzerinde olmasının olası nedenlerini analiz etti. Kriptonun Arjantin ve Latam piyasalarında gördüğü patlamayı bir araya getirerek açıklayabilecek üç neden buldu. Birincisi, bu toplumların düşük düzeyde bankacılık benimsemesine kıyasla yüksek derecede dijitalleşme ile ilgisi var.

Bir diğer önemli faktör de ülkedeki enflasyon ve parasal oynaklık ile ilgilidir. Bu da Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerini oldukça değişken olsalar bile ilginç yatırım ve tasarruf seçenekleri haline getirir. Üçüncü neden, havaleler ve Arjantinlilerin havale göndermek ve almak için ödemek zorunda oldukları yüzde 5,5 ile ilgilidir. Kripto para birimlerinin kullanımı, bu platformlardan kaçınır ve kullanıcıların fonlarını neredeyse hiçbir maliyet olmadan taşımasına olanak tanıyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *