«
  1. Anasayfa
  2. Kripto
  3. Litecoin (LTC) Kurucusu Charlie Lee, “Dogecoin (DOGE) Harika ve Eğlenceli” Dedi

Litecoin (LTC) Kurucusu Charlie Lee, “Dogecoin (DOGE) Harika ve Eğlenceli” Dedi

Screenshot_4534-559x370

Litecoin’in kurucusu olan Charlie Lee, ünlü meme token olan Dogecoin ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bloomberg’e verdiği röportaj sırasında Dogecoin ile ilgili gelen sorulara, “oldukça eğlenceli” ve “Dogecoin harika, ben çok beğeniyorum” gibi cevaplar veren Charlie Lee, DOGE yatırımcılarının sevgisini kazanmış durumda.

Charlie Lee, Elon Musk ve DOGE fanlarına ise teşekkür ediyor. Bu kadar gündemde olmayı başardıkları için teşekkür eden Charlie, “DOGE ve Elon Musk gündemde kalmayı başarırlarsa kripto paralarda gündemde kalacaktır” dedi.

Elon Musk sayesinde kripto paraların dünya gündemlerine girebildiğine inanan Charlie Lee, Litecoin için gelen bazı soruları ise cevapsız bıraktı. 

Dogecoin, Aralık 2013’te “Lucky Coin” olarak adlandırılan ve artık kullanılmayan Litecoin fork’unun bir ayrışımı olarak piyasaya sürülmüştü.

2018 yılında boğa piyasasının sonlarına doğru, kasasında bulunan bütün Litecoin’leri satarak yatırımcıları dolandırmaya çalışan Charlie Lee, ilerleyen günlerde bu hatasından geri adım atarak sattığı LTC’leri geri almıştı.

Bitcoin’in fork’u olarak 2011 yılında ortaya çıkartılan Litecoin’e yeni yatırımcıların yatırım yapmayıp ilgi göstermemesi projenin her geçen gün eski değerine göre düşüş yaşamasına sebep oluyor.

Bir kaç sene önce ilk 10 kripto para arasında değişilmez olarak görülen Litecoin, an itibariyle 114 dolar fiyatıyla 22. sırada yer almakta. Zamanında 430 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşamış olan LTC, ATH seviyesinden %75 gerilemiş durumda.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *