«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Meksikalı Milyarder Ricardo Salinas Büyük Bir Bitcoin Yatırımcısı Olduğunu Açıkladı!

Meksikalı Milyarder Ricardo Salinas Büyük Bir Bitcoin Yatırımcısı Olduğunu Açıkladı!

bitcoin-btc-fiyat-analizi

Meksikalı milyarder Ricardo Salinas Pliego, Perşembe günü Miami’deki bir konferansta likit portföyünün çoğunluğunun dünyanın en değerli kripto para birimi olan Bitcoin’e ayırdığını açıkladı. Pliego’nun açıklaması kripto sektörünün dikkatinden kaçmadı.

Meksika’nın en büyük milyarderlerinden biri olan Ricardo Salinas Pliego, dijital para birimine büyük yatırım yaptığını açıkça dile getirdi. Söz konusu açıklama, şüphesiz kripto hayranlarını ve bu durumda Bitcoin meraklılarını memnun edecek bir bilgi.

Milyarder, “Kesinlikle tahvilim yok” dedi. Likit portföyünün %60’ının Bitcoin ve Bitcoin hisse senetlerinde yer aldığını, %40’ının ise petrol, gaz ve altın madencileri gibi sabit varlık stoklarında olduğunu söyledi. Ünlü milyarder likit portföyündeki miktarı belirtmedi, ancak bu bildirim, onu neredeyse tamamen BTC’de olduğunu açıklayan ilk milyarderlerden biri haline getiriyor.

Salinas Pliego, Meksikalı TV yayıncısı TV Azteca’yı ve perakendeci Grupo Elektra’yı yönetiyor. Forbes’a göre 2021’de Meksika’nın en zengin üçüncü kişisi olan Pliego’nun, net serveti 12.9 milyar dolar civarında.

Bitcoin Hayranı Olan Milyarderler

Pliego’nun Twitter hesabındaki son gönderileri, büyük şampiyonlarından biri haline geldiği anlaşılan Bitcoin ve kripto endüstrisi ile ilgili. Pliego aynı zamanda BTC yatırımcısı olan başka bir milyarder olan Michael Saylor ile bir fotoğraf paylaşımı yaptı.

Ünlü milyarder çok yakın zamanda 1 milyon Twitter takipçisine “Lütfen… geleceğini hükümetin ellerine bırakma, sen ve ben bunun nasıl biteceğini biliyoruz, #FIAT parasından uzak dur, #btc’ye yatırım yap” çağrısında bulundu. Görüldüğü üzere kendisi tam bir Bitcoin destekçisi.

Salinas’ın, kişisel servetini BTC’ye yatıran ilk milyarder olmadığını belirtmekte fayda var. Efsanevi yatırımcı Bill Miller, milyarder ve fon yöneticisinin Bitcoin ve diğer kriptoların artık kişisel varlıklarının yaklaşık %50’sini temsil ettiğini söylemesiyle kripto para sektöründe adından söz ettirdi. Miller ayrıca bireysel yatırımcılara varlıklarının en az %1’ini BTC’ye koymalarını tavsiye etti.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *