«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Microstrategy Gizlice Bitcoin (BTC) mi Satıyor?

Microstrategy Gizlice Bitcoin (BTC) mi Satıyor?

316584

Microstrategy şirketi ve şirketin CEO’su Michael Saylor, kripto endüstrisinin “boğaları” olarak biliniyor ve şirketi veya Saylor’ın Bitcoin’lerini gizlice satmaları, kripto para birimi sektörünün tamamı için sarsıcı sonuçlar anlamına gelebilir. Peki sosyal medyada dolaşan bu iddialar doğru mu?

Bir Twitter hesabında ve bir Medium makalesisinde, Michael Saylor’un şirketinin binlerce Bitcoin (BTC) sattığını iddia etti. Aslında iddia, satışların çeşitli cüzdanlar ve borsalar aracılığıyla kanalize edilerek şimdiye kadar en az 8000 Bitcoin satıldığını içeriyor.

Microstrategy

Twitter kullanıcısı, Microstrategy ana adresi olduğuna inandığını bir adresin, ikincil bir adres aracılığıyla borsalara miktarlar halinde BTC gönderildiğini açıklıyor.

tweet

CoinCarp web sitesine göre söz konusu Bitcoin adresi en zengin 100 bitcoin adresi listesinde üçüncü sırada yer alıyor ve 124 binden fazla BTC’ye sahip.

btc adresi

Bu yıl, 4 Nisan itibariyle Microstrategy yaklaşık 129 bin BTC tutuyordu, bu nedenle miktar aslında birkaç bin BTC gerçekten satılmış olsaydı söz konusu cüzdandaki miktara oldukça benzer bir tablo ortaya çıkardı.

Adrese tıklandığında, işlemlerin listesi görünebiliyor ve bu özel cüzdanın gerçekten de çeşitli miktarlarda Bitcoin sattığı görülebiliyor.

Ancak bu adresi yakından inceleyen bazı çalışmalar, ilk BTC’nin 10 Şubat 2019 olduğunu ortaya koydu. Bu da Microstrategy şirketinin 11 Ağustos 2020’de aldığı ilk miktarla eşleşmiyor.

Satın alınan miktar 21.454 token’dı, yani söz konusu cüzdan bu kesin tarih için incelenirse, cüzdanın Microstrategy’nin ilk satın alımından çok daha fazla olan 56 bin Bitcoin civarında tuttuğu görülebilir.

Görünüşe göre Microstrategy ve Michael Saylor asılsız iddialarla karşı karşıya kaldı. Bu durum ilk kez yaşanmıyor ve kesinlikle sonuncusu da olmayacak.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *