«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. MicroStrategy, Yeni Bir Devasa Bitcoin (BTC) Alımı Gerçekleştirdi

MicroStrategy, Yeni Bir Devasa Bitcoin (BTC) Alımı Gerçekleştirdi

Microstrategy

Michael Saylor’ın sahibi olduğu yazılı firması MicroStrategy, hali hazırda Bitcoin (BTC) savunuculuğu konusunda tanınan bir firmaydı. Firma, bugün 4167 BTC’lik satın alım gerçekleştirdiğini duyurdu. Firma, halka açık şirketler arasında en fazla BTC’ye sahip olma unvanını koruyor.

Saylor paylaştığı bir tweet’te, firmanın BTC’lere toplam 190.5 milyon dolar harcadığını belirtti. Bu da Bitcoin (BTC) başına 45.714 dolar maliyet anlamına geliyor. Mevcut fiyata bakıldığında ise firmanın hali hazırda kâr elde etmiş olduğunu söylemek mümkün. Bir BTC’nin değeri şu an 46.610 dolar civarındaydı.

Satın alma, MicroStrategy’nin toplam BTC varlığını bugünün fiyatına göre yaklaşık 6 milyar dolar değerinde 129.218 BTC’ye çıkardı. CoinGecko’nun verilerine göre, rakam Wall Street’teki en büyük ikinci BTC sahibi Tesla’nın elindeki varlıkların neredeyse üç katı. Elektrikli otomobil üreticisinin 48.000 BTC’si bulunuyor.

markcuban bitcoin

MicroStrategy, BTC’lerini Borçla Satın Alıyor

Yapılan satın alımlar, MicroStrategy’nin yaklaşık 205 milyon dolarlık borç aldığına dair bir duyurunun ardından geldi. Kredi anlaşması kripto bankası Silvergate Capital ile yapıldı ve MicroStrategy’nin mevcut BTC varlıklarını teminat olarak kullandı.

Yazılım firmasının kredinin bir kısmını işletme sermayesi olarak kullanacağını söylediği göz önüne alındığında, krediden kalan 15 milyon doların orada kullanılmış olması muhtemel görünüyor.

MicroStrategy, Bitcoin satın alımlarını 2020 yılından beri devam ettiriyor. Firmanın sahibi Michael Saylor da sıkı bir kripto para savunucusu. Saylor’a göre BTC, enflasyon koruması konusunda oldukça iyi.

Bitcoin Rallisi Yeniden Gündemde

Bitcoin, Mart ayı boyunca yükseldi ve şimdiye kadar 2022 için en yüksek seviyesine ulaştı. Son teknik göstergeler, BTC’nin daha fazla kazanç için ayarlanabileceğini de gösteriyor.

Rallinin büyük kısmı, Bitcoin’e yatırım yapan firmalar tarafından yönlendirildi. Terra’nın yaptığı toplu satın alımlar da Bitcoin’e katkı sundu.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *