«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Paul Tudor Jones: 2020 Mart sonrası en iyiler, şimdi en kötü performansı gösterecekler

Paul Tudor Jones: 2020 Mart sonrası en iyiler, şimdi en kötü performansı gösterecekler

paul-tudor-jones-480x320-1

Ünlü serbest yatırım fonu yöneticisi Paul Tudor Jones, Amerikan medyasından CNBC’de katıldığı programda, Fed’in beklenen politikaları uygulaması halinde Bitcoin ve kripto paralarda düşüş beklentisi içinde olduğunu ima etti ancak net konuşmadı.

“Pandemi dönemi enflasyon oranları zorlanmaya başlanacak”

Fed’in nasıl bir politika izleyeceğine bakılması gerektiğini belirten Jones, para sıkılaştırma politikasının uygulanması durumunda, büyük sonuçlar ortaya çıkacağını belirtirken şu ifadeleri kullandı:

“Gelecekte neler olacağını tahmin etmeniz için merkez bankasının ne yapacağına bakmanız lazım. Açıkça şunu görüyoruz ki, pandemi dönemi enflasyon oranları artık zorlanmaya başlanacak. Son olarak işsizlik rakamları bu bölgedeyken, Nasdaq’daki P/E (*fiyat/kazanç oranı) 26 ya da 27’ydi. Bugün ise 38. Fed fonlarında %2, 10 yıllık tahvillerde ise %2,5-3 civarında olduğumuzu düşünüp geleceğe bakarsak, Nasdaq’taki rakam kaç olacak? Yine de 38’de mi kalacak? Ya da 26-27’ye geri mi dönecek? Dolayısıyla bu durumun sonuçları da büyük olacak. Tabii ki ne olacağını bilmemiz mümkün değil ama bence Mart 2020’den bu yana en iyi performansı gösteren varlıklar, bu sıkılaşma döngüsüne geçtiğimiz dönemde muhtemelen en kötü performansı gösterecekler.”

Twitter’dan tepki gördü

Bitcoin‘e verdiği destekle bilinen ve geçmişte birçok kez en büyük kripto paraya yatırım yaptığını da söyleyen Jones’un yorumlarına ise özellikle Twitter’dan tepkiler gelmesi de dikkat çekti. Kullanıcılar, Paul Tudor Jones’un düşüş beklemesine rağmen net konuşmamasına tepki gösterirken, bazıları ise “O zaman yatırım yapma” ve “Fed’in faiz kararlarının nasıl ters teptiğini de birçok kez gördük” gibi yorumlar yaptılar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *